ООН та медіа-організації домовилися зайнятися проблемою «мови ворожнечі» в українських та російських ЗМІ

konsultacii oon

 
Представництво Верховного комісара ООН з прав людини ініціює проведення міжнародної конференції. Вона буде присвячена проблемі «мови ворожнечі» в українських і російських ЗМІ у зв'язку з військовим конфліктом на сході України. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ).


Домовленість про проведення такої конференції була досягнута на консультації в Женеві. Це відбулось під час попередньої зустрічі начальника відділу з питань боротьби з дискримінацією Управління Верховного Комісара з прав людини Юрія Бойченка з представниками медіа-організацій України та Росії.

Учасники зустрічі відзначили, що військовий конфлікт в Україні актуалізував проблему присутності «мови ворожнечі» в українських та російських ЗМІ, що нарощує ненависть громадян цих країн один до одного. У зв'язку з цим, проблема загрожує глобальними наслідками і вимагає втручання і реакції не тільки медіа-організацій у своїх країнах, а й міжнародного співтовариства.

Очікується, що конференція в представництві Верховного комісара ООН з прав людини відбудеться в жовтні. За задумом її ініціаторів, вона має стати незалежним майданчиком для обговорення зазначеного питання представниками професійних спільнот України та Росії, а також вироблення механізмів вирішення проблеми.

На конференцію планують запросити експертів, які працюють над проблемою «мови ворожнечі» в ЗМІ та порушенням професійних стандартів журналістики, а також представників ЗМІ України та Росії.

Своєрідним відбором кандидатів від України послужить конференція на зазначену тему, яку проведуть в Києві НСЖУ і НМПУ. До участі в ній запрошуються всі бажаючі представники ЗМІ та медіа-організацій, які займаються проблемою «мови ворожнечі» в медіа і можуть представити інформацію (по можливості – презентацію) про це. Детальніше про дату і місце проведення конференції буде повідомлено додатково.

Довідково:
Україну на консультаційній зустрічі в Женеві представляли перший секретар Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко, член комітету Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) та представник організації в Комісії з журналістської етики Анна Андрієвська. З боку РФ були секретарі Союзу журналістів Росії (СЖР) Надія Ажгихина і Тимур Шафір.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.