У Відні спільно навчаються молоді українські і російські журналісти
- Подробиці
- Опубліковано 19.10.2015 16:38
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1401
Питання журналістської етики і самоконтролю, конфліктів і пропаганди, свободи ЗМІ і безпеки журналістів стали предметом розгляду на семінарі для молодих українських і російських журналістів, що розпочав роботу 19 жовтня у Відні в палаці засідань ОБСЄ.
Захід організовано австрійським відділенням «Репортерів без кордонів» та Представником ОБСЄ з питань свободи медіа. Участь у ньому беруть по сім молодих журналістів з кожної країни. В ході семінару вони обговорять актуальні питання дотримання професійних стандартів та напрацьовуватимуть підходи до створення спільного медіапродукту, повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі Незалежної медіа-профспілки України.
– Наша спільна праця сьогодні призведе до реального результату вже у січні 2016 року, коли молоді російські та українські журналісти створять спільний аудіовізуальний продукт, – сказав під час відкриття семінару Андрій Рихтер, радник з особливих доручень (Бюро Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ).
Домовленості про спільний семінар було досягнуто у ході зустрічі представників Національної спілки журналістів України (НСЖУ), Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) та Союзу журналістів Росії (СЖР) у Відні 20 липня, яка відбулася під егідою Представника ОБСЄ з питань свободи медіа Дуні Міятович.
За словами президента австрійського відділення «Репортерів без кордонів» Рубіни Мьорінг, ключовим питанням семінару є стандарти етики та боротьба з пропагандою. Однак важливим є і сам процес професійного діалогу.
У тому, що журналісти мають знайти спільну мову, переконаний і один з учасників семінару – журналіст газети «Вечірні Черкаси» Ігор Єфімов.
– Очікую навчитися чомусь новому, що зможу використовувати в роботі. Від колег же чекаю толерантності. Думаю, це має бути цікавий досвід, нові знайомства. Гадаю, такі спільні проекти для журналістів обох країн потрібні, адже нам потрібно знаходити спільну мову, – зазначає Ігор.
Серед медіатренерів, які працюють на семінарі, – Александер Варцилек, керівник Австрійської ради із преси, Хервіг Хьоллер, журналіст, спеціаліст зі Східної та Південно-Східної Європи, кореспондент Австрійського агентства друку, Ган Треттер, директор Інституту прав людини ім. Людвіга Больцмана, Рубіна Мьорінг, президент австрійського відділення «Репортерів без кордонів».
Учасниками семінару є переважно молоді журналісти з регіонів України: Христина Синичків (випусковий редактор телеканалу ТАК-ТВ, м. Миколаїв), Артур Пріхно (студент Черкаського національного університету, переселенець із Луганської області), Дарія Сметанко (студентка Одеської юридичної академії, журналіст телеканалу «Репортер»), Юрій Чміль (студент Прикарпатського національного університету, журналіст ТРК РАІ, м. Івано-Франківськ), Ігор Єфімов (журналіст газети «Вечірні Черкаси»), Сергій Бобра (журналіст інформагентства ГалІнфо, м. Львів), Еміне Зіятдінова (фрілансер, м. Київ). Куратором групи молодих колег від НСЖУ та НМПУ є заступник голови НМПУ, редактор відділу економіки видання LB.ua-«Лівий берег» Андрій Яніцький.
Також з цієї категорії...
Заявления об отказе в безвизовом...
14 июл. 2015 г.
Європейський суд ігнорує заяви українців
8 февр. 2016 г.
Заступник Генерального прокурора України Євгеній...
18 авг. 2016 г.
Набираючі популярність...
Життя українців для Зеленського не...
24 нояб. 2024 г.
Корупція, кремль, безкарність або Чому...
18 дек. 2024 г.
Байден врятував життя тридцяти сімох...
24 дек. 2024 г.
Останні новини
24.12.2024 08:36
1630 москалів подохло минулої доби в українській землі23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 24 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі