У Відні спільно навчаються молоді українські і російські журналісти
- Подробиці
- Опубліковано 19.10.2015 16:38
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1384
Питання журналістської етики і самоконтролю, конфліктів і пропаганди, свободи ЗМІ і безпеки журналістів стали предметом розгляду на семінарі для молодих українських і російських журналістів, що розпочав роботу 19 жовтня у Відні в палаці засідань ОБСЄ.
Захід організовано австрійським відділенням «Репортерів без кордонів» та Представником ОБСЄ з питань свободи медіа. Участь у ньому беруть по сім молодих журналістів з кожної країни. В ході семінару вони обговорять актуальні питання дотримання професійних стандартів та напрацьовуватимуть підходи до створення спільного медіапродукту, повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі Незалежної медіа-профспілки України.
– Наша спільна праця сьогодні призведе до реального результату вже у січні 2016 року, коли молоді російські та українські журналісти створять спільний аудіовізуальний продукт, – сказав під час відкриття семінару Андрій Рихтер, радник з особливих доручень (Бюро Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ).
Домовленості про спільний семінар було досягнуто у ході зустрічі представників Національної спілки журналістів України (НСЖУ), Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) та Союзу журналістів Росії (СЖР) у Відні 20 липня, яка відбулася під егідою Представника ОБСЄ з питань свободи медіа Дуні Міятович.
За словами президента австрійського відділення «Репортерів без кордонів» Рубіни Мьорінг, ключовим питанням семінару є стандарти етики та боротьба з пропагандою. Однак важливим є і сам процес професійного діалогу.
У тому, що журналісти мають знайти спільну мову, переконаний і один з учасників семінару – журналіст газети «Вечірні Черкаси» Ігор Єфімов.
– Очікую навчитися чомусь новому, що зможу використовувати в роботі. Від колег же чекаю толерантності. Думаю, це має бути цікавий досвід, нові знайомства. Гадаю, такі спільні проекти для журналістів обох країн потрібні, адже нам потрібно знаходити спільну мову, – зазначає Ігор.
Серед медіатренерів, які працюють на семінарі, – Александер Варцилек, керівник Австрійської ради із преси, Хервіг Хьоллер, журналіст, спеціаліст зі Східної та Південно-Східної Європи, кореспондент Австрійського агентства друку, Ган Треттер, директор Інституту прав людини ім. Людвіга Больцмана, Рубіна Мьорінг, президент австрійського відділення «Репортерів без кордонів».
Учасниками семінару є переважно молоді журналісти з регіонів України: Христина Синичків (випусковий редактор телеканалу ТАК-ТВ, м. Миколаїв), Артур Пріхно (студент Черкаського національного університету, переселенець із Луганської області), Дарія Сметанко (студентка Одеської юридичної академії, журналіст телеканалу «Репортер»), Юрій Чміль (студент Прикарпатського національного університету, журналіст ТРК РАІ, м. Івано-Франківськ), Ігор Єфімов (журналіст газети «Вечірні Черкаси»), Сергій Бобра (журналіст інформагентства ГалІнфо, м. Львів), Еміне Зіятдінова (фрілансер, м. Київ). Куратором групи молодих колег від НСЖУ та НМПУ є заступник голови НМПУ, редактор відділу економіки видання LB.ua-«Лівий берег» Андрій Яніцький.
Також з цієї категорії...
Президент GRECO не виступав проти...
16 мар. 2012 г.
Эксперт: отношения Германии и Украины...
31 дек. 2012 г.
Українська діаспора в Італії звернулася...
20 нояб. 2015 г.
Набираючі популярність...
Поліція Києва затримала двох ділків,...
20 нояб. 2024 г.
Ідіотизм для нашої економіки
22 нояб. 2024 г.
О культе личности Трампа и...
22 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі