Посол України в Польщі Андрій Дещиця вважає, що Майдан триває і для змін потрібен більший тиск суспільства на владу
- Подробиці
- Опубліковано 23.02.2016 22:05
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1468
«Зміна упродовж двох років олігархічно-політичної системи, яку створювали упродовж десятиліття, є складним завдання», - заявив посол України у Польщі Андрій Дещиця у розмові з Польським радіо. «Треба теж пам’ятати, що ми протистоїмо російській агресії, і багато енергії, сил і ресурсів йде на її стримування. Те, що можна би було витратити на вирішення внутрішніх проблем, ми повинні віддавати на відпір загрозам ззовні», - додав він.
На переконання Андрія Дещиці, для того, щоб «змінити державу і прийти до цінностей, за які боролися люди на Майдані, двох років замало». «Майдан і боротьба триває. Ми досягли кілька основних цілей, але для впровадження європейських стандартів кількох років не вистачить. Ми над цим працюємо. Але у цьому нам потрібна більша підтримка і тиск суспільства на владу в Україні, а також допомога з боку партнерів з Заходу», - відзначив він.
Андрій Дещиця визнав, що нині дуже багато людей в Україні розчаровані, адже вони очікували швидших змін. За словами посла, найбільшим викликом для країни нині є боротьба з корупцією та олігархами, хоча їх впливи менші, ніж до Майдану. «Якщо говорити про корупцію та судову систему, то над цим треба ще попрацювати», - додав він.
Дипломат нагадав, що протести на Майдані «були революцією гідності». «Нині громадянське суспільство розуміє, що воно має силу боротися з державою у випадку, якщо вона не відповідатиме демократичним стандартам», - сказав Дещиця.
Посол України переконаний, що повернення до старих часів в Україні не буде, оскільки люди більше не будуть миритися з олігархічною системою і режимом. «І напевно українці більше не миритимуться з політикою Росії, яка нав’язувала Україні свою політику та стримувала розвиток країни і співробітництво з Європейським Союзом. Після російської агресії український народ твердо виступає проти Росії», - наголосив він.
Український дипломат додав, що «Росія та Путін несвідомо зміцнили український народ, збудували сучасну українську державу». «В історії зазвичай є так, що такий зовнішній тиск об’єднує і мобілізує суспільство, що власне і відбулося», - зауважив він.
Андрій Дещиця спростував побоювання багатьох поляків, що в Україні сили набирають радикальні угруповання. «Те, що праворадикальні партії в Україні не пройшли до парламенту, а кандидати від цих сил отримали дуже низький результат під час президентських виборів, і що лиш в деяких областях ці партії були вибрані до органів самоврядування, означає, що вони не мають великої підтримки. Праві сили є в кожному суспільстві, це є нормою для демократії. Їх впливи можуть бути лиш тоді, коли вони мають механізми реалізації своїх програм. В Україні таких механізмів вони не мають», - наголосив посол.
Посол України в Польщі також прокоментував питання УПА у польсько-українських взаєминах. Він зауважив, що «українці самі не до кінця знають свою історію». «Про УПА в Україні упродовж декількох десятиліть не говорили, ця тема була заборонена в радянські часи. Зараз це питання перебільшується, аби показати те, що було заборонене, не зовсім при цьому знаючи, що було об’єктивним, а що ні і яку роль у боротьбі за українську державу мала УПА і яким чином вона могла завинити», - підкреслив Андрій Дещиця.
Також з цієї категорії...
Штефан Фюле назвав парадоксальними події,...
13 мар. 2013 г.
Прокуратура Польщі встановила нагляд за...
21 янв. 2018 г.
Міністри дипломатії Польщі та України...
18 мар. 2018 г.
Набираючі популярність...
Пропаганда та залякування - як...
3 нояб. 2024 г.
15 років позбавлення волі з...
4 нояб. 2024 г.
Поліція Києва розпочала кримінальне провадження...
4 нояб. 2024 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:
Коментарі