​Чергова російська війна ударила по «неполітичному» пісенному конкурсі Євробачення

За чотири тижні до фінального концерту конкурсу Євробачення у Києві росія заявила, що не братиме в ньому участі і навіть не транслюватиме міжнародний концерт, повідомляє «Голос Америки». Причиною скандалу в зазвичай легковажному конкурсі стала війна, що вже третій рік триває на сході Європи, яка почалася із захоплення росією українського Криму і перекинулася на Донбас, де вже коштувала понад 10 000 життів.


Київ заявив, що російська учасниця конкурсу Юлія Самойлова покарана забороною на в’їзд на українську територію, бо 2015 року їздила з концертами окупованим Кримом.

росія відкинула пропоновані компроміси: виступ Самойлової з поза меж української території - з допомого супутникового зв’язку, або замінити учасника на співака, чи співачку, які не мають проблем із законами України.

Російська співачка Юлія Самойлова покарана забороною на в’їзд на українську територію, бо 2015 року їздила з концертами окупованим Кримом

Європейська телерадіомовна спілка EBU в офіційній заяві визнала свою неспроможність розв’язати конфлікт: «На жаль, це означає, що росія більше не зможе брати участь у цьогорічному конкурсі. Ми дуже хотіли, щоб були залучені усі 43 країни і робили усе, щоб досягти цього».

росія та її конфлікти з сусідами не вперше вилилася у проблеми для пісенного конкурсу, який намагається бути неполітичним.

Європейська телерадіомовна спілка EBU 2009 року через обурення москви заборонила виступ Грузії. Приводом стало те, що танцювальна композиція грузинських учасників з чудернацькою назвою We Don’t Wanna Put In була схожа на прихований натяк на критику російського президента путіна за вторгнення росії на грузинську територію у війні 2008 року.

На концертах минулого і позаминулого років виступи російських представників супроводжувалися обуреними вигуками з аудиторії через війну росії в Україні.

Адміністрація конкурсу упродовж кількох тижнів фактично тиснула на Україну, щоб Київ пішов на поступки у протистоянні.

І в останній заяві керівник організаційного комітету конкурсу Євробачення Франк Дітер Фрейлінґ заявив: «Ми суворо засуджуємо рішення української влади заборонити в’їзд Юлії Самойлової, бо вважаємо, що це підриває неполітичну сутність пісенного конкурсу Євробачення і його завдання - збирати усі європейські країни на товариське змагання. Але приготування до конкурсу в Києві тривають. Нашим головним завданням залишається організація видовищного пісенного змагання у травні».

Київ здобув право проводити фінал змагання завдяки минулорічній перемозі української учасниці Джамали у Стокгольмі з піснею про страждання кримських татар в результаті сталінської депортації кримсько-татарського народу з півострова після Другої світової війни.

У росії лунали голоси, невдоволені тим, що це виглядало як критика російської анексії Криму та переслідувань на півострові.

У москві вже тоді були заклики не брати участі у київському концерті 2017-го.

Перший пісенний конкурс Євробачення відбувся 1956 року і залишається найстаршим телевізійним шоу у світі. Організатори кажуть, що минулого року трансляцію дивилися понад 200 мільйонів глядачів у різних країнах. Цьогорічний фінальний концерт Євробачення відбудеться у Києві 13 травня.

Фото VOA



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.