​Суд у Страсбурзі визнав Україну винною за статтею про катування у 152 рішеннях

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс 152 рішення, у яких визнав Україною винною у катуваннях, нелюдському поводженню або покаранню. Про це Центру інформації про права людини повідомив Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина.


«Станом на 31.12.2016 ЄСПЛ виніс 152 рішеня, якими констатовано порушення Україною ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Заборона катування)», – повідомляє Урядовий уповноважений. Він уточнює, що перше рішення за ст. 3 Конвенції суд у Страсбурзі виніс 2003 року у справі «Хохліч проти України» (заява №41707/98).

При цьому Іван Ліщина зауважує, що неможливо виокремити суму компенсації за цією статтею.

«ЄСПЛ констатує порушення різних статей Конвенції і визначає загальну суму до відшкодування з Державного бюджету України», – пояснює він.

Раніше ЄСПЛ визнавутримання в клітці українця під час судових слухань таким, що принижує гідність.

Станом на початок року в секретаріаті ЄСПЛ перебуваєбільше 18 тисяч скарг на порушення Україною Європейської конвенції з прав людини.

Іван Ліщина. Фото rbc.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.