​Ґданська і Львівська політехніки, а також ЛНУ ім. І. Франка підписали угоди про співпрацю

Керівництво Ґданської політехніки у понеділок, 25 вересня, підписало угоди про співробітництво з представниками Львівської політехніки та Львівського національного університету ім. І. Франка. Вищі навчальні заклади мають намір, зокрема, втілювати у життя спільні наукові проекти у рамках програми «Горизонт 2020», повідомляє «Польське радіо».


Як сказав ректор Ґданської політехніки проф. Яцек Намєснік, його виш очікує, що підписані угоди дадуть позитивний результат на усіх рівнях – від обміну студентами та викладачами до спільних наукових та дослідницьких проектів.

Намєснік наголосив, що підписанню угод передувало декілька взаємних офіційних візитів. «Нині ми приходимо до такого моменту, коли співробітництво можна продовжувати розширювати – зійти з рівня ректорів до співробітників конкретних факультетів. Я переконаний, що тепер дуже швидко ми почнемо тісно співпрацювати», - зазначив ректор польського вишу, додавши, що перші кроки у цій справі вже зроблено, бо один з українських учених є рецензентом наукової праці, написаної у Ґданській політехніці.

На думку Намєсніка, угоди сприятимуть реалізації спільних проектів, а також «вони збільшать можливості, зокрема, під час пошуку коштів з програми «Горизонт 2020». «Ми будемо більш конкурентоспроможними, співпрацюючи з міжнародними групами учених», - сказав ректор і додав, що «Львівська та Ґданська політехніка працюють у дуже подібних ділянках».

За його словами, співпраця буде полягати у дослідженнях, пов’язаних із захистом довкілля, а також з інформатикою і у сфері телекомунікацій. «Українські вчені дуже сильні у цих ділянках», - підкреслив Намєснік. Професор бачить також широке поле співробітництва у машинобудуванні, будівництві доріг та мостів, а також в архітектурі. «Факультет архітектури Львівської політехніки є дуже сильним», - додав він.

Своєю чергою, проректор з наукової роботи Національного університету «Львівська політехніка» професор Наталія Чухрай зазначила, що для її вишу особливо цінним може бути, зокрема, досвід ґданських учених у морському будівництві. «Львів далеко розташований від моря, але маємо декілька дослідницьких проектів, які ми виконуємо, наприклад, для Одеси», - сказала Чухрай.

На її думку, підписані угоди про співробітництво між вишами Польщі та України сприятимуть «активізації та інтернаціоналізації цих університетів». «Наука може бути мостом, зв’язком між державами. Ми сусіди і ми зацікавлені у налагодженні добрих відносин з Польщею. Найважливішою є співпраці між людьми, між конкретними ученими», - сказала вона, додавши, що на зустріч до Ґданська з нею приїхало багато молодих учених, котрі вже є професорами або згодом ними стануть.

«Співпраця дозволить поширювати знання. Вона допоможе нам пізнати польську науку і таким чином інтегруватися з європейською наукою», - переконана Наталія Чухрай. Викладач теж сподівається на реалізацію спільних проектів не тільки у рамках програми «Горизонт 2020», але також програми «Еразмус» та інших міждержавних проектів.

За словами консула України у Ґданську Лева Захарчишина, угоди можуть «поєднати польський та український науковий дослідницький потенціал та створити енергію, яка буде доданою вартістю». «Спільно можемо створити молоду, спраглу до успіху команду, яка буде ефективнішою у конкуренції з школами, наприклад, в Німеччині та Франції, котрі вже не мають такої мотивації, яку маємо ми», - вважає консул.

Крім підписання угод, у Ґданській політехніці відбулася зустріч, у рамках якої представники польського вишу та окремих факультетів львівських вишів представили свій доробок та актуальні дослідницькі й наукові проекти. Гості з України відвідали також лабораторії Ґданської політехніки.

«Горизонт 2020» - це найбільша євросоюзна програма підтримки наукових досліджень та інновацій. Її метою є збільшення числа відкриттів та підтримка перенесення інновацій з лабораторій до бізнес-кіл. Усе це має поставити економіку ЄС на інноваційний шлях розвитку. Бюджет програми у 2014-2020 роках становить понад 77 млрд євро. За даними Європейської комісії, досі поляки отримали приблизно 1% від усієї суми для фінансування країн-членів Спільноти у рамках цієї програми.

Ґданська політехніка. Фото Wikimedia CommonsКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Виктор Медведчук, еще с 2015 года, стучал россиянам на беглых регионалов – экс-премьера Азарова и экс-президента януковича

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.