​Ґданська і Львівська політехніки, а також ЛНУ ім. І. Франка підписали угоди про співпрацю

Керівництво Ґданської політехніки у понеділок, 25 вересня, підписало угоди про співробітництво з представниками Львівської політехніки та Львівського національного університету ім. І. Франка. Вищі навчальні заклади мають намір, зокрема, втілювати у життя спільні наукові проекти у рамках програми «Горизонт 2020», повідомляє «Польське радіо».


Як сказав ректор Ґданської політехніки проф. Яцек Намєснік, його виш очікує, що підписані угоди дадуть позитивний результат на усіх рівнях – від обміну студентами та викладачами до спільних наукових та дослідницьких проектів.

Намєснік наголосив, що підписанню угод передувало декілька взаємних офіційних візитів. «Нині ми приходимо до такого моменту, коли співробітництво можна продовжувати розширювати – зійти з рівня ректорів до співробітників конкретних факультетів. Я переконаний, що тепер дуже швидко ми почнемо тісно співпрацювати», - зазначив ректор польського вишу, додавши, що перші кроки у цій справі вже зроблено, бо один з українських учених є рецензентом наукової праці, написаної у Ґданській політехніці.

На думку Намєсніка, угоди сприятимуть реалізації спільних проектів, а також «вони збільшать можливості, зокрема, під час пошуку коштів з програми «Горизонт 2020». «Ми будемо більш конкурентоспроможними, співпрацюючи з міжнародними групами учених», - сказав ректор і додав, що «Львівська та Ґданська політехніка працюють у дуже подібних ділянках».

За його словами, співпраця буде полягати у дослідженнях, пов’язаних із захистом довкілля, а також з інформатикою і у сфері телекомунікацій. «Українські вчені дуже сильні у цих ділянках», - підкреслив Намєснік. Професор бачить також широке поле співробітництва у машинобудуванні, будівництві доріг та мостів, а також в архітектурі. «Факультет архітектури Львівської політехніки є дуже сильним», - додав він.

Своєю чергою, проректор з наукової роботи Національного університету «Львівська політехніка» професор Наталія Чухрай зазначила, що для її вишу особливо цінним може бути, зокрема, досвід ґданських учених у морському будівництві. «Львів далеко розташований від моря, але маємо декілька дослідницьких проектів, які ми виконуємо, наприклад, для Одеси», - сказала Чухрай.

На її думку, підписані угоди про співробітництво між вишами Польщі та України сприятимуть «активізації та інтернаціоналізації цих університетів». «Наука може бути мостом, зв’язком між державами. Ми сусіди і ми зацікавлені у налагодженні добрих відносин з Польщею. Найважливішою є співпраці між людьми, між конкретними ученими», - сказала вона, додавши, що на зустріч до Ґданська з нею приїхало багато молодих учених, котрі вже є професорами або згодом ними стануть.

«Співпраця дозволить поширювати знання. Вона допоможе нам пізнати польську науку і таким чином інтегруватися з європейською наукою», - переконана Наталія Чухрай. Викладач теж сподівається на реалізацію спільних проектів не тільки у рамках програми «Горизонт 2020», але також програми «Еразмус» та інших міждержавних проектів.

За словами консула України у Ґданську Лева Захарчишина, угоди можуть «поєднати польський та український науковий дослідницький потенціал та створити енергію, яка буде доданою вартістю». «Спільно можемо створити молоду, спраглу до успіху команду, яка буде ефективнішою у конкуренції з школами, наприклад, в Німеччині та Франції, котрі вже не мають такої мотивації, яку маємо ми», - вважає консул.

Крім підписання угод, у Ґданській політехніці відбулася зустріч, у рамках якої представники польського вишу та окремих факультетів львівських вишів представили свій доробок та актуальні дослідницькі й наукові проекти. Гості з України відвідали також лабораторії Ґданської політехніки.

«Горизонт 2020» - це найбільша євросоюзна програма підтримки наукових досліджень та інновацій. Її метою є збільшення числа відкриттів та підтримка перенесення інновацій з лабораторій до бізнес-кіл. Усе це має поставити економіку ЄС на інноваційний шлях розвитку. Бюджет програми у 2014-2020 роках становить понад 77 млрд євро. За даними Європейської комісії, досі поляки отримали приблизно 1% від усієї суми для фінансування країн-членів Спільноти у рамках цієї програми.

Ґданська політехніка. Фото Wikimedia Commons



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Эта ночь тоже прошла для нас неспокойно. Враг продолжает беспокоить воздушное пространство Украины ракетно-«шахедными» атаками

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.