​В історичних питаннях Польща чекає конкретних кроків з боку України

«Заява МЗС України про те, що серед українців немає антипольських настроїв, дуже нас тішить, але в історичних питаннях ми чекаємо конкретних змістовних кроків», – сказав у суботу у Львові очільник МЗС Польщі Вітольд Ващиковський, передає «Польське радіо».


Глава польського зовнішньополітичного відомства перебуває з дводенним візитом у Львові. Цими словами він прокоментував оприлюднену напередодні (3 листопада) заяву МЗС України, де зазначено, що в Україні немає антипольських настроїв. Київ заодно звернув увагу, що історичні спори слід вирішувати згідно з християнським принципом: «Прощаємо і просимо прощення» і без нав’язування своєї точки зору.

«Нас дуже тішить ця заява, що в Україні немає антипольських настроїв, що суспільство приязне. Ми також це помічаємо, проте також помічаємо різного роду інциденти, помічаємо окремих осіб, які поводяться не дуже приязно», – сказав міністр Вітольд Ващиковський на зустрічі з журналістами в Генеральному Консульстві Республіки Польща у Львові.

Міністр додав, що Польща вже багато років є відкритою, «аби питання історії, як також поточні польсько-українські контакти, з’ясовувати». «Польща вже дуже давно запропонувала різні канали співпраці, від форуму польсько-української співпраці, пропозиції президента Анджея Дуди з минулого року створити процес примирення на прикладі хоча б процесу Яд Вашем, що був реалізований в Ізраїлі.

Чекаємо лише на відповідь, на бажання співпраці української сторони», – сказав міністр Вітольд Ващиковський. За його словами, відкритий на співпрацю є також польський Інститут національної пам’яті, який хоче проводити пошукові роботи в Україні – йдеться про пошуки останків польських жертв періоду Другої світової війни. «Якщо (...) крім декларацій, крім заяв МЗС будуть також конкретні кроки співпраці з Польщею, то ми, звісно, будемо відкритими», – запевнив глава польської дипломатії.

Відносячись до наведеного Києвом правила «Прощаємо і просимо прощення», міністр Вітольд Ващиковський заявив, що українське МЗС «досить безтурботно копіює певний шлях, який колись польські єпископи запропонували німецькій стороні», проте, за його словами, «це неправильна інтерпретація, та й де ці зустрічі істориків? З нашого боку відкриття є повним», – сказав міністр.

Заява українського МЗС була відповіддю на четвергове попередження міністра Вітольда Ващиковського про можливість обмеження у праві в’їзду до Польщі осіб, які підтримують крайньо антипольську позицію. Йдеться також про українських чиновників, які не дозволяють польському Інститутові національної пам’яті вести пошукові роботи, в тому числі ексгумації, на території України.

Міністр закордонних справ Польщі перебуває з візитом в Україні до неділі. Головні пункти суботньої програми (4 листопада) – це участь у консульській нараді та зустріч з лідерами польських спільнот Львова та околиць. У неділю (5 листопада) глава зовнішньополітичного відомства Польщі, зокрема, покладе квіти на Личаківському цвинтарі – при меморіалі польських захисників Львова, а також Української Галицької Армії та українців, що полягли на Донбасі. Заплановано зустріч з представниками місцевої влади, зокрема з мером Львова Андрієм Садовим.

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський. Фото PAP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.