​Київ втрачає не тільки Польщу, а й весь регіон

Київ втрачає нас і весь регіон, – наголошує «Dziennik Gazeta Prawna». Видання звертає увагу, що Польща - це не єдина країна регіону, з якою Київ має проблеми, і називає Угорщину та Румунію, яким не сподобався український закон «Про освіту», повідомляє «Польське радіо».


У газеті є розмова з міністром закордонних справ Вітольдом Ващиковським, якого запитують про осіб, котрим заборонено в’їзд на територію Польщі. Ващиковський не назвав ані прізвищ, ані кількості осіб, а заявив лише, що це людина, яка пропагує глибоко антигуманні та антиєвропейські цінності.

Голова польської дипломатії нагадує, що Польща однозначно підтримує Україну в питанні анексії Криму та агресії на Донбасі. Варшава ініціювала проекти, які наближають НАТО та Україну. Врешті Варшава бореться за європейську перспективу для країн Східного партнерства, – заявляє Ващиковський.

Шеф МЗС Польщі нагадує теж, що за два місяці Польща стане членом Радбезу ООН. Ми як єдина з європейських країн у Раді можемо підняти питання російсько-українського конфлікту, а тим часом останні дії України неначе хочуть нас до цього знеохотити, – каже Ващиковський у розмові з виданням «Dziennik Gazeta Prawna».

Євродепутат від партії Право і справедливість Ришард Чарнецький наголошує у виданні «Gazeta Polska Codziennie», що Польща Україні допомагає, але й вимагає від України.

Нам треба реагувати, наголошуючи, що Польща першою визнала незалежність України, що це Анджей Дуда як єдиний президент у 2016 році брав участь у відзначенні роковин Незалежності України, що Варшава була і залишається головним адвокатом євросоюзних прагнень Києва.

А отже, як підкреслює Чарнецький, підтримуючи Україну політично, ми маємо право очікувати і вимагати, що Україна буде поважати наші елементарні інтереси. Євродепутат зазначає, що останні відмови української сторони щодо проведення ексгумаційних робіт – це не лише крайня політична тупість, яка вимагає морального засудження, але також чудовий подарунок москві.

Взаємини між Варшавою і Києвом аналізує також на порталі niezalezna.pl журналіст Войцєх Муха. Він вказує на особу голови українського Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, який, в оцінці Мухи, фіксується на УПА.

Називає теж теми невралгічні для Польщі, як Волинська трагедія. У Польщі тон польсько-українській дискусії надають люди, які в державі за східним кордоном вбачають не сусіда і партнера, а лише польський Львів, волинські могили та кілометри степів, заселені резервом робочих рук та людей, із якими неможливо шукати діалог - наголошує журналіст.

Войцєх Муха згадує про список «антипольських українців», яким буде заборонено в’їзд на територію Польщі, але водночас підкреслює, що немає інформації про подібні санкції, що стосуються, наприклад, росіян, які блокують Смоленське розслідування, або німців, які прагнуть представити Польщу як співучасника Голокосту.

Палиця, яку витягнув міністр закордонних справ Ващиковський, не принесе нічого доброго, а лише поглибить кризу – звертає увагу Войцєх Муха. Журналіст наводить теж позитивний приклад польсько-українського діалогу. Це міністр освіти Анна Залєвська, яка порозумілася в справі польських шкіл в Україні.

Фото rynekprawniczy.pl



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.