​У Польщі злочинна група займалася фальшуванням дозволів на роботу для українців

Отриманням шляхом шахрайства дозволів на роботу у Польщі для громадян України для фінансової вигоди займалася організована злочинна група, яку викрив Бескидський відділ Прикордонної служби Польщі. Затримано 5 осіб з Мазовєцького воєводства, зокрема можливого лідера групи, повідомляє Польське радіо.


Речниця Бескидського відділу Прикордонної служби у Перемишлі Ельжбєта Пікор повідомила, що правоохоронці відстежували групу протягом двох років.

Вони встановили, що члени групи шляхом шахрайства виробляли у Мазовєцькому воєводському управлінні дозволи на роботу типу «А» для громадян України. Фальшування дозволів проводили на конкретне замовлення, а збором таких замовлень займався 40-річний підприємець з-під Варшави.

Ельжбєта Пікор сказала, що дозвіл типу «А» є найбільш цінним документом на перебування для іноземців, адже дозволяє бути у Польщі без перерви протягом 365 днів та легально працювати впродовж цього періоду.

Потім члени злочинної групи шукали жителів Варшави та найближчих районів, які перебувають у скрутній матеріальній ситуації. Ці особи подавали до мазовєцького воєводи клопотання про отримання дозволу на роботу для іноземця.

Речниця зазначила, що згідно із заявою, ці особи повинні були найняти іноземця, наприклад, для допомоги в домашньому господарстві, нагляду за старшою особою або садівництва.

«Звісно, жодного працевлаштування іноземців не було, але за підпис та реєстрацію клопотання під своїм прізвищем ці особи отримували гроші, від 200 і більше злотих. Усі інші формальності в воєводському управлінні вирішували члени злочинної групи», – зауважила Пікор.

Отримані таким чином дозволи на роботу відправляли в Україну і там продавали українцям, котрі на їх підставі у консульстві Польщі отримували візи з дозволом на роботу. Ціна такого дозволу складала від 500 до 1000 доларів.

За попередніми даними, протягом двох років група підробила у Мазовєцькому воєводстві щонайменше кількадесят дозволів на роботу, а прибуток від їх продажу може складати декілька десятків тисяч доларів.

Минулої середи затримано 40-річного підприємця з Варшави, можливого лідера організованої злочинної групи та її чотирьох членів.

Прокуратура вже висунула усім затриманим обвинувачення. У справі можливі чергові затримання, зокрема в Україні.

На слід групи, яка шахрайським шляхом отримувала дозволи на роботу, правоохоронці вийшли у прикордонному пункті пропуску Кросцєнко на Підкарпатті. Вони виявили, що до Польщі приїжджає щораз більше громадян України, котрі мають легальні дозволи на роботу у Польщі, але їдуть далі на захід Європи.

Фото bieszczadzki.strazgraniczna.pl



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.