Угоду Україна-ЄС назвали прикладом для майбутнього партнерства Великобританії з Європою
- Подробиці
- Опубліковано 14.01.2018 17:58
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1683
Географічно, Великобританія та Україна знаходяться в різних кінцях Європи, однак, у відносинах з ЄС можуть мати багато спільного, йдеться в статті Financial Times, пише «Голос Америки».
Можливо, варіант тісного партнерства, передбачений в Угоді про асоціацію ЄС та України від 2014 року, може підійти для Великобританії, розмірковує видання.
У своєму дослідженні угоди України та ЄС Еріка Шишчак з дослідницької установи UK Trade Policy Observatory наголошує на позитивних сторонах угоди між Україною та ЄС.
Наприклад, угода України та ЄС не передбачає членства в спільному ринку ЄС та митному союзі, однак включає значний доступ до товарів та послуг, сприяє співпраці між митницями. Угода вимагає взаємодії в правилах конкуренції, державній допомозі та державних закупівлях.
Також передбачається тісна співпраця з закордонної, оборонної політики та політики в сфері безпеки, йдеться в статті.
Угода не передбачає вільного руху населення - засадничого принципу членства в ЄС, однак, наголошує на лібералізації візового режиму та права на роботу.
Дослідниця переконана, що такий формат може стати в нагоді Великобританії, адже неконтрольована міграція до Великобританії була важливим питанням референдуму 2016 року.
В угоді не йдеться про повне членство України. Це – надзвичайно розчаровує проєвропейських реформаторів в Києві. Однак, саме це може зацікавити Великобританію.
Після Brexit не варто вважати, що нова угода стане шляхом реінтеграції Великобританії до ЄС. Для проєвропейсько налаштованих громадян угода надає значні переваги посиленню інституційних та економічних зв’язків з ЄС, йдеться в статті.
Зараз багато хто розглядає моделі Норвегії та Канади, або їх варіанти для Brexit. Норвегія має тісні стосунки з ЄС на основі членства в єдиному ринку. Канада має менш тісну співпрацю на основі торговельної угоди.
У той же час, більша інтеграція Європи може означати, що для таких країн, як Великобританія, Україна та Туреччина найбільш зручно мати тісну асоціацію з ЄС, однак бути поза ЄС, зазначає видання.
Звичайно, угода в стилі України не буде повністю спрацьовувати для Великобританії, наприклад, в сфері верховенства європейського права і провідної ролі Європейського суду. Для вирішення комерційних та регуляторних суперечок, угода ЄС та України передбачає наявність панелі експертів з обох сторін. На практиці, рішення приймає Європейський суд, пише видання.
«Арбітражна панель, яка визнає рівноправне партнерство Великобританії та ЄС, має бути кращим підходом для Великобританії», - стверджує Еріка Шишчак.
Фото Reuters
Також з цієї категорії...
Работу миссии ОБСЕ на российско-украинской...
9 окт. 2014 г.
ГПУ подрывает реформы и защищает...
31 окт. 2015 г.
Польща обіцяє відновити пам’ятник у...
29 апр. 2017 г.
Набираючі популярність...
Правоохоронці столичної підземки затримали молодика,...
5 окт. 2024 г.
Сили оборони України уразили черговий...
7 окт. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
7 окт. 2024 г.
Останні новини
07.10.2024 10:46
1160 москалів подохло минулої доби на українській землі05.10.2024 19:08
СБУ проводить безпекові заходи у СумахПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 5 жовтня розповів про наступні воєнні ситуації:
Коментарі