​Міністр закордонних справ України проти політизації історії у відносинах Києва і Варшави

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін виступив проти спекуляцій довкола історичних тем та політизації цих питань у відносинах Києва з Варшавою, повідомляє Польське радіо. «Історія нас не розділить», - запевнив у понеділок, 22 січня, під час прес-конференції у Києві очільник української дипломатії.


Клімкін сповістив, що невдовзі до Варшави з візитом прибуде віце-прем’єр України Павло Розенко. Він обговорить з віце-прем’єром, міністром культури та національної спадщини Пйотром Ґлінським ці теми.

«Вважаю, що поляки – це наші друзі. Переконаний, що нашим спільним гаслом має бути гасло «за вашу і нашу свободу». Звісно, ми доросла країна і дорослий народ і маємо своє розуміння власної історії, але будемо розмовляти з нашими польськими друзями на підставі наших дружніх відносин. Потрібно припинити спекуляції та політизацію цього питання», - наголосив Павло Клімкін.

Глава Міністерства закордонних справ України повідомив, що Розенко та Ґлінський зустрінуться у середині лютого. «Вони спілкуватимуться про те, як усунути існуючу між нами певну напругу у зв’язку з історичними питаннями», - зазначив він.

Клімкін також сказав, що він сам має намір зустрітися з очільником польської дипломатії Яцеком Чапутовичем. «Маємо обговорити багато питань, зокрема, питання Ради безпеки ООН, адже Польща є її непостійним членом, перебравши естафету в України. На певні теми ми розмовляємо на робочому рівні і робимо це досить ефективно. Але ключове гасло: «за нашу і вашу безпеку» є найважливішим, і історія нас не розділить, оскільки маємо спільне бачення майбутнього і спільне розуміння того, у якому напрямку нам йти», - наголосив Клімкін.

Суперечка між Варшавою та Києвом посилилася весною минулого року, коли Інститут національної пам’яті України заборонив пошукові роботи та ексгумацію останків польських жертв воєн та конфліктів на території України. Заборона була видана після демонтажу пам’ятника воякам УПА у Грушовичах на Підкарпатті і попередніх випадків осквернення та руйнування українських місць пам’яті в Польщі.

Під час візиту президента Анджея Дуди до Харкова та його перемовин з президентом Петром Порошенком було вирішено, що розв’язанням цієї проблеми займеться польсько-українська комісія з історичних питань. Очолити її мають віце-прем’єри Розенко та Ґлінський.

Павло Клімкин. Фото Wikimedia Commons/UTR News



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.