​Українці, які працюють у Польщі, часто стають жертвами шахрайств нелегальних посередників

У Польщі легально працює понад мільйон українців і, за оцінками, навіть кількасот тисяч – без відповідних дозволів. Більшість громадян України, які влаштувалися на роботу в Польщі, зіткнулася з послугами нелегальних посередників праці. Українські заробітчани часто стають жертвами шахрайств таких осіб, повідомляє Польське радіо.


Голова Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник звернув увагу на можливість обману українських працівників компаніями та особами, які видають себе за посередників праці. За його словами, 2017 року Польща видала 1 мільйон 700 тисяч заяв про намір прийняти на роботу українців, проте лише 12 тисяч осіб скористалося посередництвом легальних фірм. Як пояснив Василь Воскобойник, нечесні агентства працевлаштування незаконно приймають оплату від працівників, а передусім – масово обманюють і не виконують обіцянок знайти роботу.

Щоб запобігти таким випадкам, у травні почнеться інформаційна кампанія, що її організує Польсько-українська господарча палата. Очільник Палати Яцек Пєхота пояснив, що кампанія адресована українцям, які розглядають можливість влаштуватися на роботу в Польщі. За посередництвом ЗМІ та Інтернету українці почують чітке повідомлення, що переконуватиме не платити за посередництво праці в Польщі.

«Завдання цієї кампанії – попередити тих, хто хоче влаштуватися на роботу у Польщі, не платити за те, що можна отримати абсолютно безкоштовно. Тут, з українського боку кордону, з’явилося дуже багато посередників, котрі, користуючись незнанням українців, беруть різну оплату за посередництво під час пошуку роботи. Натомість у Польщі є ситуації, коли працедавці не виконують раніше обіцяних умов», - зауважив голова Польсько-української господарчої палати Яцек Пєхота під час прес-конференції у Києві.

«Гасло кампанії: не платіть за пошук роботи, не платіть за знайдену роботу, не платіть посередникам. З іншого боку, у Польщі, ми хочемо ліцензувати агентства зайнятості, які є надійними», - додав Пєхота.

«Проект, що ми реалізуємо спільно з Польсько-українською господарчою палатою, повинен зменшити незаконне працевлаштування українців у Польщі та захистити їхні права. Тільки завдяки легальній зайнятості людина законно захищена у Польщі та має право на допомогу від польської влади», - відзначив Василь Воскобойник.

У Польщі легально працює понад мільйон українців і, за оцінками, навіть кількасот тисяч – без відповідних дозволів.

Фото pixabay.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.