Президент Польщі наголосив у РБ ООН на порушенні росією міжнародного права у справі України та смоленської трагедії
- Подробиці
- Опубліковано 18.05.2018 12:07
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1595
«Я наголошував, передусім, на тому, що міжнародне право повинно дотримуватися і у зв’язку з цим загалом дотримання права у міжнародних відносинах має важливе значення. Я переконаний, що у справі з’ясування причин смоленської трагедії відбувається порушення права», - сказав у розмові з радіо RMF FM президент Польщі Анджей Дуда, повідомляє Польське радіо.
Вчора Анджей Дуда, як перший президент Польщі, провів у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку відкриту дискусію на високому рівні на тему ролі міжнародного права для збереження миру та безпеки у світі. При цій нагоді пролунали важливі слова про катастрофу у Смоленську.
«Для тих, хто шукає справедливість, право мусить бути силою, що підтримує, серед іншого, сучасні розслідування, наприклад ,у справі повного з’ясування причин катастрофи літака у Смоленську», - зазначив він.
Президент пояснив, чому він порушив питання смоленської катастрофи.
«Пам’ятаймо про те, що як уламки літака, так і чорні скриньки є польською власністю, а їх постійно утримує росія. Тому принаймні щодо цього є проблеми у міжнародних відносинах і у зв’язку з цим, про що я говорив раніше, я підняв цю тему на форумі Ради безпеки ООН, аби дати чітко зрозуміти представникам та лідерам держав, які нині представлені у цьому органі і загалом в ООН, що ця проблема є і це справжня проблема у відносинах між Польщею та росією. Крім того, це не єдине застереження щодо росії у справі дотримання міжнародного права, бо не тільки я, але також пані міністр з Великої Британії дуже чітко наголосила на проблемі війни в Україні, проблемі окупації Криму та присутності сепаратистів на терені Донбасу, Луганська, яких підтримує росія. Це проблеми, про які ми хочемо говорити», - підкреслив Дуда.
Вчора президент Польщі також нагадав про воєнні репарації від Німеччини. Як сказав він у розмові з RMF FM, «питання воєнних репарацій просте: якщо хтось починає війну, якщо хтось на когось напав, якщо хтось вбив багато громадян та зруйнував і пограбував країну, то він повинен за це заплатити».
Також президент Польщі на форумі Ради безпеки ООН заявив, що Варшава підтримує ідею відправити в Україну миротворчі сили.
Анджей Дуда. Фото PAP
Також з цієї категорії...
Швейцария готова принять Юлию Тимошенко...
6 мая 2012 г.
Норвегія вказала Азарову на необхідність...
30 нояб. 2012 г.
МЗС відмовилося коментувати допдомовленості Порошенко...
15 окт. 2014 г.
Набираючі популярність...
15 років позбавлення волі з...
4 нояб. 2024 г.
Школа обміну досвідом для молодих...
4 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
5 нояб. 2024 г.
Останні новини
05.11.2024 09:27
Алиби для президента05.11.2024 08:44
1260 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:
Коментарі