​Польський віце-прем’єр у Харкові вшанував жертви Катинського злочину

Віце-прем’єр Польщі Пйотр Ґлінський взяв участь в одноденній прощі Катинських родин до Меморіалу жертв тоталітаризму в Харкові, де поховані, зокрема, польські офіцери. За його словами, Катинський злочин мав стосуватися не лише братів, батьків і дідів поляків, а й самої Польщі. Польська делегація віддала шану жертвам Катинського злочину; відбулося богослужіння та екуменічна молитва, повідомляє Польське радіо.


Пйотр Ґлінський звернув увагу на важливість цього візиту: «Ми тут сьогодні також тому, щоб сказати світові, що це вбивство, вбивство проти Польщі, – також завдяки пожертві тисяч убитих тут героїв, – не вийшло. Польща живе і є сьогодні тут, з вами».

Віце-прем’єр нагадав, що в Харкові НКВС жорстоко вбило тисячі поляків: «78 років тому в Харкові вбито 3820 офіцерів Польського війська, в тому числі офіцерів запасу, що виводилися із середовища інтелігенції. Вбито еліту еліт, найкращих синів нашого народу».

Як додав віце-прем’єр Пйотр Ґлінський, у Харкові-П’ятихатках поховано й цивільних – польських священиків, лікарів, юристів, інженерів та інших представників еліт Другої Речі Посполитої, а також українців, росіян та євреїв.

Пйотр Ґлінський подякував українській стороні за піклування польським військовим кладовищем. За його словами, спільнота пам’яті про злочини совєтського тоталітаризму об’єднує поляків та українців.

Українську сторону представляв у Харкові віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

Польський військовий цвинтар у Харкові. Фото Wikimedia Commons



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Эта ночь тоже прошла для нас неспокойно. Враг продолжает беспокоить воздушное пространство Украины ракетно-«шахедными» атаками

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.