​Понад 440 тисяч громадян України сплачують страхові внески у Польщі

Приблизно 587 тис. іноземців з понад 170 держав сплачує страхові внески до Закладу соціального страхування (ZUS) у Польщі. Найбільшу групу застрахованих іноземців становлять громадяни України. Згідно з дослідженням ZUS у місті Ополє, внески на рахунок польського страховика сплачує понад 441 тис. громадян України, повідомляє Польське радіо.


За словами речника ZUS у місті Ополє Себастіана Щурека, протягом останніх чотирьох років відбувається постійне збільшення числа іноземців, котрі легально працюють у Польщі.

«Наприкінці 2015 року Заклад соціального страхування зареєстрував 185 тис. застрахованих іноземців. Рівно за рік їх було вже 293 тис. Крім того, ще 16 тис. іноземців відкрили власну господарську діяльність. Влітку цього року вже понад 500 тис. іноземців фінансувало Фонд соціального страхування (FUS), з якого виплачують, серед іншого, пенсії та соціальну допомогу мільйонам людей похилого віку. У листопаді внески до ZUS сплачували вже майже 587 тис. легально працевлаштованих іноземців», - сказав Щурек.

На кінець 2017 року з 440 тис. застрахованих у ZUS найбільше іноземних працівників було у віці 25-29 років – майже 80 тис. Працівників віком 30-34 років було понад 74 тис. осіб. Водночас польські працедавці сплатили страхові до ZUS за 293 тис. іноземних працівників.

Серед іноземців у Польщі переважають люди працездатного віку. Нині з майже 600-тисячної групи понад 100 тис. – це особи віком від 25 до 29 років. Майже 96 тис. – це люди у віці 30-34 років, а у наступній віковій групі людей, до 40-ка років – не більше 83 тис. іноземних працівників. У кожній віковій групі є щонайменше удвічі більше чоловіків, ніж жінок. Наприклад, серед законно працевлаштованих іноземців, котрим не виповнилося 40 років, є майже 250 тис. чоловіків та трохи більше 110 тис. жінок.

«На початку жовтня польські роботодавці сплачували страхові внески за майже 570 тис. працівників без польського громадянства. Чоловіків було понад 382 тис., а жінок – майже 187 тис. Торік у грудні іноземних працівників серед чоловіків, за яких працедавець сплачував внески до ZUS, було 292 тис, а жінок – 148 тис.», - поінформував Себастіан Щурек.

За даними ZUS, друга після громадян України найбільша група іноземців, котра сплачує страхові внески, – це громадяни Білорусі (33,6 тис.). На наступних місцях: громадяни В’єтнаму (8,1 тис.), Молдови (7,3 тис.), росії (7,3 тис.), Грузії (5,9 тис.), Індії (5,5 тис.), Китаю (4,9 тис.), Румунії (4,6 тис.) та Італії (4,4 тис.).

Фото pixabay.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.