​У польській газеті «Rzeczpospolita» опубліковані міркування про новий діалог з Україною

У статті «Новий діалог з Україною» в газеті «Rzeczpospolita» читаємо, чим для Польщі має бути Україна за 25 років. «Оптимально – політичним союзником у можливо широкому спектрі справ, закріпленим у структурах НАТО і ЄС (...). Країною, в якій будуть присутніми польські компанії; обидві сторони будуть для себе ключовими торговельними партнерами, де буде поширена польська культура. Державою, яка поверне окуповані росією території – Крим і частину Донбасу», повідомляє Польське радіо.


Польські експерти Лукаш Адамський (Центр польсько-російського діалогу і порозуміння) та Войцєх Кононьчук (Осередок східних студій) пишуть, що досягнення таких цілей залежить не тільки від ситуації над Дніпром. Важливою є також здатність польських середовищ, які доцінюють значення відносин з Україною, ефективно працювати з польською громадською думкою і з політиками. А також від результативних дипломатичних дій польської держави в Україні.

Тим часом, у польсько-українському діалозі спостерігаємо перевагу форми, особливо конференційної, над органічною працею. Протягом майже тридцяти років не створено Польського історичного інституту в Києві, що пропонував Єжи Ґєдройць (Німеччина має 10 таких установ, зокрема, від 1993 року, – у Варшаві) та Центру польсько-українського діалогу і порозуміння, що ініціювали б дії, які сприяють діалогові з Україною та про Україну, а візити польських журналістів до Києва та семінари українських аналітиків спонсорують... німецькі фонди.

Фото pixabay.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

У результаті удару, під час проведення занять на стрільбищі військової частини, загинуло 6 військовослужбовців, понад 10 - отримали поранення

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.