Голова Бюро нацбезпеки Польщі вважає, що специфікою української демократії є непередбачуваність
- Подробиці
- Опубліковано 04.04.2019 12:03
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1176
«Ми приречені на співпрацю з Україною», - заявив у вівторок, 2 березня, голова Бюро національної безпеки (BBN) Павел Сольох. На його погляд, Польща повинна у відносинах з Україною навчитися діяти у певних сегментах, повідомляє Польське радіо.
«Одним сегментом є історичні взаємини, ідентичність (…) йдеться, передусім, про роль УПА, з якою ми не погоджуємося і не будемо погоджуватися на те, аби УПА прирівнювали до Армії Крайової, але чимось іншим є сучасні питання», - підкреслив Сольох.
«Польща є рішучою, (аби) мати якомога ліпші відносини з Україною, це є наш дуже великий сусід», - підкреслив Сольох у вівторок в ефірі радіостанції TOK FM.
Голова BBN важливими сучасними питанням вважає: безпеку, економічну співпрацю та присутність «1,5 млн українців на терені Польщі». На його думку, останні «не створюють для поляків не проблему, а додаткову вартість». «А тому добре би було, аби ми погодилися з тим, що хоча в деяких справах ми не будемо згідні і будемо між собою гостро сперечатися, але в деяких питаннях ми приречені на співпрацю, бо це - у нашому та в українському інтересі», - сказав Сольох.
На запитання про президентські вибори в Україні, Павел Сольох зазначив, що Польща «хоче, як і партнери з НАТО, Європейського Союзу, аби Україна була суверенною і демократичною». На його переконання, нині «безсумнівно так є».
Говорячи про результати першого туру виборів в Україні та перше місце у ньому коміка Володимира Зеленського, Сольох зауважив, що специфікою української демократії є «непередбачуваність».
На запитання про те, яке ставлення Зеленського може бути до росії, Сольох відповів, що в Україні «після Помаранчевої революції і Майдану» українська ідентичність «будується на конфлікті з росією».
«Поки що жоден з кандидатів не нехтував тим фактом, що більшість переконана, що винуватцем за стан України та війну є росія. Відкритого проросійського кандидата (на президентських виборах в Україні – ред.) немає. Але почекаймо. Восени будуть вибори до парламенту і тільки тоді, наприкінці року, ми матимемо повну картину», - сказав Сольох.
Фото polradio.pl
Також з цієї категорії...
Эксперт: отношения Германии и Украины...
31 дек. 2012 г.
Європейський парламент затвердив Резолюцію щодо...
15 янв. 2015 г.
У польському виданні wPolityce.pl прокоментували...
14 нояб. 2018 г.
Набираючі популярність...
Оперативна інформація станом на 08.00...
5 февр. 2025 г.
1140 кацапів подохло минулої доби...
5 февр. 2025 г.
Збито 57 ворожих БпЛА, 42...
5 февр. 2025 г.
Останні новини
05.02.2025 12:27
У Криму посилюється проукраїнський рух05.02.2025 10:34
Україна - не перспектива, а проблема для США05.02.2025 10:06
1140 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 3 лютого обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі