Голова Бюро нацбезпеки Польщі вважає, що специфікою української демократії є непередбачуваність
- Подробиці
- Опубліковано 04.04.2019 12:03
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1115
«Ми приречені на співпрацю з Україною», - заявив у вівторок, 2 березня, голова Бюро національної безпеки (BBN) Павел Сольох. На його погляд, Польща повинна у відносинах з Україною навчитися діяти у певних сегментах, повідомляє Польське радіо.
«Одним сегментом є історичні взаємини, ідентичність (…) йдеться, передусім, про роль УПА, з якою ми не погоджуємося і не будемо погоджуватися на те, аби УПА прирівнювали до Армії Крайової, але чимось іншим є сучасні питання», - підкреслив Сольох.
«Польща є рішучою, (аби) мати якомога ліпші відносини з Україною, це є наш дуже великий сусід», - підкреслив Сольох у вівторок в ефірі радіостанції TOK FM.
Голова BBN важливими сучасними питанням вважає: безпеку, економічну співпрацю та присутність «1,5 млн українців на терені Польщі». На його думку, останні «не створюють для поляків не проблему, а додаткову вартість». «А тому добре би було, аби ми погодилися з тим, що хоча в деяких справах ми не будемо згідні і будемо між собою гостро сперечатися, але в деяких питаннях ми приречені на співпрацю, бо це - у нашому та в українському інтересі», - сказав Сольох.
На запитання про президентські вибори в Україні, Павел Сольох зазначив, що Польща «хоче, як і партнери з НАТО, Європейського Союзу, аби Україна була суверенною і демократичною». На його переконання, нині «безсумнівно так є».
Говорячи про результати першого туру виборів в Україні та перше місце у ньому коміка Володимира Зеленського, Сольох зауважив, що специфікою української демократії є «непередбачуваність».
На запитання про те, яке ставлення Зеленського може бути до росії, Сольох відповів, що в Україні «після Помаранчевої революції і Майдану» українська ідентичність «будується на конфлікті з росією».
«Поки що жоден з кандидатів не нехтував тим фактом, що більшість переконана, що винуватцем за стан України та війну є росія. Відкритого проросійського кандидата (на президентських виборах в Україні – ред.) немає. Але почекаймо. Восени будуть вибори до парламенту і тільки тоді, наприкінці року, ми матимемо повну картину», - сказав Сольох.
Фото polradio.pl
Також з цієї категорії...
Європейська комісія не хоче поступитися...
23 нояб. 2017 г.
У Польщі затримали українців, яких...
27 апр. 2018 г.
Три чверті трудових мігрантів з...
4 янв. 2019 г.
Набираючі популярність...
Про іранські балістичні ракети та...
10 сент. 2024 г.
Офіс президента допомагатиме путіну фінансувати...
11 сент. 2024 г.
Очередное покушение на Трампа
17 сент. 2024 г.
Останні новини
17.09.2024 15:40
«Вбити всіх українців - ось «мирний план» росії»17.09.2024 10:36
Очередное покушение на ТрампаПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 17 вересня обговорив наступні теми:
Коментарі