Українка дасть нове життя гданським релігійним мелодіям: її проєкт підтримало місто
- Подробиці
- Опубліковано 27.09.2020 14:14
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1908
Молода співачка й композиторка з України хоче вдихнути нове життя в історичні та релігійні мотиви мелодій, які звучать у костелах Гданська.
Українка Ганна Тєкучева походить з міста Антрацит Луганської області. У Гданську живе останні кілька років. Тут керує вокальною групою «Мелодика» та є диригентом українського хору WYRIJ. Нещодавно дівчина задумала реалізувати ще одну цікаву ідею, повідомляє Yavp.pl.
«Одного разу, прогулюючись вулицями Гданська, я почула красиву мелодію. Вона запам'яталася мені надовго. Мелодія ця лунала з головної ратуші міста. У голові одразу з'явилася ідея: внести в цю музику щось нове, сучасне, зберігаючи при цьому самобутність композиції», -розповідає Ганна.
Дівчина підготувала й подала на конкурс проєкт під назвою «Нове життя гданьских мелодій: там, де середньовіччя зустрічається з сучасністю». Він полягає в тому, щоб до мелодій, які лунають з гданських костелів і міської ратуші (карильйони або орган), написати сучасне аранжування.
«Коли я дізналася про конкурс, довго вагалася, чи висилати заявку. Не знала, чи це буде комусь цікаво. Мій молодий чоловік мене підтримав і сказав, що треба спробувати, це нічого не коштує. На позитивну відповідь, щиро кажучи, не сподівалася. Завжди так роблю, щоб не було розчарування», - ділиться своїми почуттями Ганна.
Проєкт українки конкурсна комісія підтримала. На його реалізацію з бюджету Гданська буде виділено 7 800 тис зл брутто.
«Для мене це дуже важливо, адже це перше визнання моєї композиторської інструментальної творчості, бо зазвичай всі звертають увагу на мій спів, але у заявці з демо, яке я доклала до проекту, вокалу не було, це був виключно інструментальний твір. А у подальших композиціях передбачаю також вокальні частини», - розповіла Ганна Тєкучева.
Для кожного з костелів вона планує підібрати мелодію, найбільш значущу саме для цього об’єкту. Це будуть різні стилі: тріп-хоп, інді й навіть рок.
«Я вже записала карильйони з Гданської ратуші й обробила мелодію в стилі тріп-хоп. Роблю це все у віртуальному секвенсорі Virtual lift. Також записала карильйони з собору Св. Катерини. Думаю, що оброблена мелодія буде в стилі лоу-фай. Пізніше поїду записувати органи в соборі на Оліві. Вже маю «Maryjo, królowo Polski» - це в стилі синематик, - розповідає Ганна Тєкучева. - Немає такого, що з мелодії з цього костелу я зроблю рок, з цього - тріп-рок. Все індивідуально. Я розмовляю з органістом, записую мелодію, слухаю її, а потім підбираю стиль, який їй найбільше б підходив, щоб звучання було ще кращим. Тобто, пишу варіації. Композицію я вигадую з голови».
Презентація готових творів відбудеться вже наприкінці року, адже на реалізацію проєкту відведено 3 місяці: з 1 жовтня по 31 грудня 2020 року. Ганна Тєкучева каже, що їх може бути 6-8, але все залежатиме від натхнення.
Ганна Тєкучєва - випускниця Луганського інституту культури та мистецтва. Закінчила факультет музичної педагогіки. В Україні співпрацювала з Луганською філармонією, брала участь у багатьох вокальних та фортепіанних конкурсах. 10 років була вокалісткою рок-групи Still Blade. Також проводила заняття вокалом для дітей та підлітків у культурному центрі в Антрациті. Після переїзду до Польщі продовжила працювати з дітьми. Зараз керує вокальною групою «Мелодика» та є диригентом українського хору WYRIJ.
Фото Yavp.pl
Також з цієї категорії...
В Еврокомиссии отклоняют идею полицейской...
20 февр. 2015 г.
Павло Клімкін зустрівся з керівниками...
2 мар. 2017 г.
Україна продовжує ігнорувати виконання судових...
9 дек. 2017 г.
Набираючі популярність...
Чонгар пройти було неможливо? -...
22 дек. 2024 г.
СБУ заочно повідомила про підозру...
22 дек. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
23 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі