Польща назвала пріоритети свого головування в Раді ЄС - вступ України в ЄС і зближення Європи із США
- Подробиці
- Опубліковано 02.05.2023 17:17
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 4505
Пріоритетом головування Польщі в Раді Євросоюзу буде тісніша співпраця зі Сполученими Штатами та сприяння вступу України й Молдови до ЄС. Про це заявив президент Анджей Дуда у спільній промові із прем’єр-міністром Матеушем Моравецьким у день 19-ї річниці вступу Польщі до Європейського Союзу, повідомляє «Голос Америки» з посиланням на польське радіо RMF24.
Як зазначив Дуда, Варшава прихильна до політики відкритих дверей, тому приєднання України, Молдови, а також країн Західних Балкан до Євросоюзу, буде пріоритетом головування Польщі у Раді ЄС у 2025 році. «Це країни, це суспільства, які більше десятка років чекали на те, щоб стати частиною європейської спільноти, – сказав Дуда. - Ми з прем’єр-міністром (Моравецьким – ред.) чудово знаємо, що означає довго чекати; що означає хотіти бути частиною вільного Заходу, частиною якого ми сьогодні є в політичному сенсі».
Він нагадав, що торік в лютому був ініціатором листа президентів щодо якнайшвидшого прийняття України до ЄС з метою надання Україні статусу кандидата в ЄС. «Спочатку багато хто не повірив; думав, що це буде тривалий процес, а це виявилося можливим за кілька місяців. Сьогодні Україна є кандидатом. Ми зробимо все для того, щоб Україна якнайшвидше стала частиною ЄС», - сказав Дуда.
Також, як повідомив Дуда, серед пріоритетів головування Польщі у Раді ЄС буде зміцнення євроатлантичних зв'язків і співпраці зі Сполученими Штатами. «Більше Сполучених Штатів у Європі, більше Європейського Союзу в Сполучених Штатах», - підкреслив він і додав, що йдеться про співпрацю в економіці та безпеці.
Минулого тижня під час свого візиту до Монголії Дуда висловив сподівання, що «Монголія може зробити значний внесок у зусилля міжнародної спільноти щодо захисту міжнародного права та допомогти притягнути російських воєнних злочинців до відповідальності».
«Протягом багатьох років Польща спостерігає та визнає зусилля Монголії не лише у розбудові демократії всередині країни, але й у захисті миру та безпеки в усьому світі, – цитує Дуду TVP World. - Як президент Республіки Польща, я хочу запевнити вас, що ми розуміємо монгольський народ так, як мало хто з інших народів. Так само як і ви, протягом століть ми були затиснуті між двома домінуючими сусідами», – сказав Дуда, маючи на увазі Монголію, що розташована між росією та Китаєм, і Польщу, яка ділить кордон зокрема із росією та Німеччиною.
«Ми розуміємо, що перша та інстинктивна реакція на наявність таких сусідів - бути прагматично обережними. Проте у довгостроковій перспективі таке ставлення може призвести до зменшення або, в гіршому випадку, до втрати незалежності», – сказав Дуда, продовживши, що «Монголія це знає, і саме тому вона роками розширювала» свої відносини із «третіми сусідами». «Тож я хочу запросити вас з цього місця приєднатися до великої міжнародної коаліції вільного світу, яка зараз веде серйозну боротьбу з диктатурою та порушенням міжнародного права», - додав польський президент.
Фото AFP
Також з цієї категорії...

Сьогодні Євросуд оприлюднить рішення про...
3 июл. 2012 г.

Ігри з історією несуть небезпеку...
28 июл. 2016 г.

Польська PESA виграла торги на...
18 июл. 2017 г.
Набираючі популярність...

Ян Пєкло, колишній посол Польщі...
19 апр. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
22 апр. 2025 г.

1130 москалів подохло минулої доби...
22 апр. 2025 г.
Останні новини
22.04.2025 09:19
1130 москалів подохло минулої доби на українській землі21.04.2025 09:53
670 кацапів подохло минулої доби на українській землі20.04.2025 09:13
950 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 19 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі