​Щоб розбити надії путіна, Європа закликає США допомагати Україні якомога більше


Європейські лідери наголошують на потребі більшої підтримки України і нагадують про важливу роль США на тлі політичних суперечок у Вашингтоні, які затримують рішення про американську допомогу Україні.

Чільний представник Європейського Союзу Жозеп Борель, який відповідає за зовнішню політику і безпеку, 6 лютого прибув до Києва, повідомивши, зокрема, що буде обговорювати виконання затвердженої нещодавно кількарічної програми допомоги ЄС для України на 50 мільярдів євро, повідомляє Голос Америки.

Борель також згадав, що обговорюватиме військову підтримку України і реформи на шляху до українського членства у ЄС.

Перед Києвом Жозеп Борель зупинявся у Варшаві, де міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський висловив стурбованість тим, що росіяни, як він сказав, «на фронті мають перевагу над Україною» у кількості озброєнь і, зокрема, у кількості боєприпасів.

Тим часом, канцлер Німеччини Олаф Шольц, уряд якого став найбільшим після США постачальником зброї Україні, заявив, що збільшення підтримки України має переконати російського президента владіміра путіна в марності його надій на те, що українці опиняться без допомоги.

Шольц 9 лютого має бути у Вашингтоні, де очікують, що він закликатиме американських політиків розблокувати рішення про допомогу США Україні.

«Я дуже виступаю за те, щоб США і Європа, і всі країни Європи, зробили такий внесок, щоб надії російського президента пересидіти, не здійснилися. Це дуже очевидно: він сподівається, що настане час, і ми не захочемо продовжувати. А сигнал США і Європи в його бік має бути такий: це не спрацює», - сказав Олаф Шольц 5 лютого у Берліні на зустрічі з французьким прем'єр-міністром Ґабріелем Атталем.

Прем’єр-міністр Франції підтвердив, що Париж погоджується з необхідністю збройної допомоги для оборони України від російської агресії.

«Ми далі будемо підтримувати Україну. Ми будемо робити внесок фінансовими інвестиціями і військово-технічними засобами, щоб допомогти українцям. Є питання щодо обсягів. Є питання також щодо типу озброєнь, що надаються для допомоги українцям», - сказав Ґабріель Атталь.

Він окремо наголосив, що французький президент Еммануель Макрон зобов’язався надавати Україні додаткові крилаті ракети SCALP і, як було сказано, «нові типи бомб».

Таке наголошування лунало як зауваження стосовно того, що уряд Німеччини досі не задовольнив прохання України надати українській армії німецькі крилаті ракети Taurus.

Німеччина стала провідним постачальником Україні бронетехніки, систем протиповітряної оборони, а також амуніції і спорядження.

Ґабріель Атталь та Олаф Шольц. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком воєнному зведенні за 16 квітня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.