​Угорці підтримали вступ України до ЄС, попри бажання Орбана зашкодити цьому

Попри антиукраїнську пропагандистську кампанію, яку проводить уряд Віктора Орбана, в Угорщині зростає кількість прихильників вступу України до Європейського Союзу. Про це свідчить свіже опитування громадської думки, повідомляє Польське радіо.


Уряд Віктора Орбана розпочав поштове голосування щодо вступу України до Європейського Союзу. Воно відбувалося на тлі урядової пропагандистської кампанії, спрямованою на те, щоб показати негативні наслідки прийняття України до ЄС.

Утім, загалом, приблизно 47% угорців підтримують вступ України до ЄС за прискореною чи звичайною процедурою, тоді як 46% виступають проти вступу.

Про це свідчать результати опитування, що їх у понеділок, 7 квітня, опублікував Інститут Republikon. Дослідження було виконане на замовлення опозиційного порталу Nepszava.

Хоча попередні опитування справді демонстрували небажання угорського суспільства підтримати вступ України до Європейського Союзу, виявилося, що йшлося, насамперед, про можливості застосування прискореної процедури вступу, а не власне вступ.

За прискорене членство України в ЄС (тобто протягом 3–4 років) віддали свої голоси 15% респондентів, а ще приблизно 33% заявили, що підтримали б вступ України до ЄС, якби це відбувалося на нормальних умовах (7–10 років). Отже, загалом приблизно 47% опитаних позитивно сприймають перспективу бути в ЄС разом з Україною.

Майже стільки ж (46%) висловилися проти. Автори опитування припускають, що якщо не враховувати респондентів, які не визначилися, то співвідношення становитиме 51:49 на користь прихильників вступу України до ЄС. Це суперечить кампанії, яку проводить угорська влада.

На початку березня Орбан заявив, що має намір організувати в Угорщині референдум щодо вступу України до ЄС, щоб дізнатися думку громадян із цього приводу.

«Я не зможу підтримати Україну, поки не буду знати думку угорців», — сказав Орбан.

Референдум мав би розпочатись у квітні і тривати до червня, хоча конкретні дати поки не оголошено. Голосування не буде обов’язковим, а лише консультативним.

Будапешт. Фото Wikimedia Commons



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 7 квітня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.