У ЄС стурбовані обмеженням незалежності антикорупційних органів України НАБУ й САП і застерігають Київ від послаблення боротьби з корупцією
- Подробиці
- Опубліковано 23.07.2025 20:02
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 2072
Європейська комісія «висловила серйозну стурбованість наслідками» нових правил, які позбавляють антикорупційні органи їхньої незалежності, та «вимагає пояснень від українського уряду». Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн вимагає пояснень від президента України Володимира Зеленського після прийняття закону про антикорупційні структури, який спричинив хвилю протестів в Україні, повідомив речник Європейської комісії Гійом Мерсьє Польському пресовому агентству (PAP), повідомляє Польське радіо.
Європейська комісія у вівторок висловила глибоке занепокоєння щодо прийняття Україною змін до Кримінального кодексу, які, на думку Брюсселя, можуть серйозно послабити компетенції та незалежність ключових антикорупційних інституцій: Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП).
«Обидві ці інституції широко визнані як основи верховенства права в Україні. Вони повинні залишатися незалежними для ефективної боротьби з корупцією та підтримки довіри громадськості (до влади)», – написала Мерсьє.
Фон дер Ляєн безпосередньо зв'язалася з президентом України Володимиром Зеленським з цього питання.
Мерсьє повторив, що повага до верховенства права та ефективна боротьба з корупцією є фундаментальними умовами членства в Європейському Союзі. «Як країна-кандидат, Україна прагне повністю дотримуватися цих принципів. У цьому питанні немає місця для компромісів», – застеріг він.
Також міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль у середу попередив українську владу, що обмеження автономії антикорупційних інституцій, НАБУ та САП може загрожувати європейським прагненням України. Берлін очікує від Києва послідовної боротьби з корупцією.
«Обмеження незалежності українського антикорупційного агентства є перешкодою на шляху України до ЄС. Я очікую, що Україна послідовно продовжуватиме боротьбу з корупцією», – йдеться в коментарі Вадефуля для «Bild».
Німецька газета також повідомила, що Вадефуль у середу розмовляв телефоном з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою. Повідомляється, що він звернувся до нього з проханням до уряду в Києві продовжити боротьбу з корупцією.
Фото Wikimedia Commons
Також з цієї категорії...

Іноземний член НМПУ розповідає світу...
24 июл. 2015 г.

Уже и ЕС открыто обвиняет...
21 сент. 2015 г.

Радниця президента Польщі вважає, що...
19 февр. 2018 г.
Набираючі популярність...

Відкрита правда про «коаліцію рішучих»,...
16 июл. 2025 г.

Щодо пересування ліжок у Кабміні
18 июл. 2025 г.

США вийдуть із ЮНЕСКО, бо...
23 июл. 2025 г.
Останні новини
23.07.2025 12:41
Голосування як індикатор ідеологічного банкрутства23.07.2025 12:19
Зеленський - чорт: Україна вибухнула протестами23.07.2025 11:16
970 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 23 липня обговорили наступні теми:
Коментарі