Парламентські будні: підсумки до відкриття 3 сесії

plenar zasidan

 
Третього вересня урочисто буде відкрито 3 сесію Верховної Ради України VII скликання. Вона триватиме до 17 січня 2014 року. В період підготовки до підписання Угоди про Асоціацію з Європейський Союзом роль парламенту є вкрай вагомою, тож політична відповідальність за прийняття необхідного пакету законодавчих актів лягатиме на всі фракції, не залежно від їх приналежності до влади чи опозиції.


Громадянська мережа ОПОРА, яка продовжує системно аналізувати роботу українського парламенту, пропонує до уваги громадськості фактичні підсумки роботи ВРУ за 2 сесію. Це допоможе краще оцінити перспективи політичних компромісів та активність роботи депутатів на найближчий період, відслідкувати тенденції. ОПОРА проаналізувала сумісність голосування між фракціями, вплив окремих політичних сил на результати голосування, спроможність опозиції проводити законопроекти та ініціативи без голосів партій владного блоку тощо.

Спільність голосування

Протягом 2 сесії у стінах парламенту було прийнято 378 законів та постанов, 79-ти[1] з яких ОПОРА надала статусу змістовних чи важливих[2]. За офіційними результатами голосувань встановлено, які фракції мають найбільш вдалу історію політичних компромісів під час голосування в стінах парламенту за змістовні законодавчі ініціативи. Результативним спільне голосування вважалось, якщо більше половини депутатів зі складу конкретної фракції брали участь у голосуванні за законопроект чи проект постанови, відповідно, величина фракції не впливає на результат підрахунку. На першому місці серед політичних партнерів в парламенті прогнозовано виявились ПР та КПУ, які разом підтримали 82% ініціатив, другі – Партія регіонів та «УДАР», що знайшли порозуміння під час голосування за 64% законопроектів та постанов, ПР та ВО «Свобода» – 61%; опозиційні фракції «УДАР» та ВО «Свобода» за 55% ініціатив голосують разом, Партія регіонів та позафракційні депутати – 54%, «Батьківщина» та УДАР – 52%, ПР та ВО «Батьківщина» – 51%, «УДАР» і КПУ – 51%.

Найменше спільних голосувань – між позафракційними депутатами та комуністами, ударівцями і свободівцями.

Топ-рейтинг законів та постанов, прийнятих абсолютною більшістю

ОПОРА дослідила, які саме закони та постанови зі змістових чи політичних отримали найбільшу підтримку серед депутатів всіх фракцій. Найцікавішим є той факт, що 97% голосів від присутніх в залі депутатів було віддано за зміни до статті 47 ЗУ «Про регламент Верховної Ради України» – найбільш компромісним стало питання, яке було досить дискусійним для парламенту попереднього скликання та призвело до одного з найбільш затяжних блокувань трибуни у 2013 році. Друге місце з 93% підтримки депутатів присутніх у залі посідають одразу два законопроекти, які стали чинними актами: Закон України про приєднання України до Протоколу проти незаконного виготовлення та обігу вогнепальної зброї, її складових частин і компонентів, а також боєприпасів до неї, який доповнює Конвенцію Організації Об'єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності, та Закон України про внесення змін до Бюджетного кодексу України. І почесне третє місце з 92% підтримки отримали Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи захисту персональних даних та Закон України про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про повітряне сполучення.

Заява ВРУ про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом об’єднала 90% парламентарів.

Таким чином, найбільш компромісними виявились ініціативи, узгоджені в результаті тривалих переговорів, інколи блокувань, і які мають певний рівень підтримки суспільства, або абсолютно прагматичні законопроекти та ініціативи.

Найменш компромісні ініціативи

ОПОРА також проаналізувала ініціативи, які стали найменш компромісними та не підтримувались в пленарній залі більшістю від парламентського складу. Як виявилось, 9 таких змістовних ініціатив отримали голоси лише фракцій ПР та КПУ. Серед них, зокрема, ЗУ про внесення змін до Бюджету у зв’язку зі створенням органів доходів та зборів, про забезпечення стабільної роботи стратегічних підприємств енергетичної галузі, про усунення обмежень у провадженні господарської діяльності, зміни до Бюджету, про угоди про розподіл продукції, про екстрену медичну допомогу та погашення заборгованості державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій до Фонду соцстрахування.

Без голосів ПР було створено дві тимчасові слідчі комісії щодо розслідування фактів перегляду волевиявлення Українського народу на парламентських виборах 2012 року та з питань розслідування фактів порушень законодавства при здійсненні державних закупівель, неефективного використання державних коштів та зловживань службовим становищем з боку посадових осіб Міністерства охорони здоров'я України, інших державних підприємств, установ та організацій у сфері охорони здоров'я та фармацевтичної галузі

________________________________________

1 - Станом на 31 липня на сайті ВРУ було оприлюднено результати голосування 67 з 79 законів та постанов, які ОПОРА віднесла до змістовних та важливих.

2- Категорія «змістовні та важливі» включає ті законодавчі акти, які не мають формального характеру, наприклад, призначення позачергових виборів місцевого рівня (крім, київських, які перейшли в категорію «політичні рішення», кадрові питання, повернення на доопрацювання, відхилення законодавчих ініціатив, призначення пам’ятних дат тощо. Результати голосування щодо них не є показовими, тому не враховувались в даному дослідженні.

Підготовлено громадською мережею ОПОРАКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Дарницький суд. Трансляція рішення судді Заставенко у справі «Медведчук проти Стуса». P.S. Рішення «іменем України» винесене

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.