Влада анексованого Криму перетворила заповідники на місця масового відпочинку
- Подробиці
- Опубліковано 27.07.2015 21:26
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2579
У Криму на момент анексії знаходилося 6 з 19 природних заповідників України, що є найбільш цінними категоріями природно-заповідного фонду. Протягом останнього року неодноразово лунали тривожні повідомлення про долю окремих заповідників. Тепер стало відомо, що всі вони в тій чи іншій мірі перетворені на об’єкти платного відпочинку.
У січні 2015 року Рада Міністрів Криму затвердила перелік заповідників, що передаються у підпорядкування Рескомлісу. Ними стали Опукський, Казантипський, Ялтинський та Карадазький заповідники як бюджетні установи та НПП «Тарханкутський» (Створений Указом Президента України в 2009 році під назвою «Чарівна гавань»). Заповідник «Мис Мартьян» досі не увійшов до цього списку. До цього списку не увійшов Кримський природний заповідник, що у жовтні 2014 року був переданий до Федеральної бюджетної установи «Комплекс Крим», що входить до складу управління справами президента РФ. Перетворення заповідника на державне господарство для елітних полювань – це повернення до радянських реалій, відновлення спецсафарі, для створення якого 57 років тому ліквідували заповідник.
У липні 2015 року Рескомліс оголосив підпорядковані йому заповідники «об’єктами рекреації» та встановив диференційовану плату за вхід на їхню територію. Платний туризм у заповідниках і заказниках активно пропагується кримськими медіа. Так, вхід до 10 привабливих місць Ялтинського гірсько-лісового заповідника коштує від 50 до 100 рублів для однієї дорослої людини, прогулянка Опукським, Карадазьким та Казантипським заповідниками – від 150 до 200 рублів для дорослої людини та від 50 до100 – для дітей. Окрема плата встановлена за відвідування музею природи Карадагу та наукового дельфінарію.
- У рамках українського законодавства, природні заповідники є найбільш суворою категорією природно-заповідного фонду. На їхній території заборонено туризм та всі види рекреації, – розповіла «Конфліктам і законам» директор МБО «Екологія-Право-Людина» Олена Кравченко. – Натомість російське законодавство дозволяє в заповідниках так званий «пізнавальний туризм». Під виглядом такого туризму нині відкритий вхід до заповідників, чого не було, починаючи з 1992 року.
- Вартість входу до заповідника дорівнює вартості користування пляжем в Алушті і є меншою, ніж вартість середнього обіду у кримських закладах громадського харчування. Це достатньо дешево, щоб відпочиваючі змогли собі дозволити таку форму відпочинку. А от куди в результаті ідуть зібрані гроші і як використовуються, – невідомо. Навряд чи на ліквідацію шкоди, заподіяної природним пам’яткам навалою відвідувачів, - зазначив еколог ЕПЛ Олексій Василюк.
Також з цієї категорії...
Набережная Коктебеля сегодня - как...
19 апр. 2017 г.
Крымского татарина оккупанты арестовали за...
3 мая 2017 г.
Оккупанты третий год используют крымчан...
25 мая 2017 г.
Набираючі популярність...
Як Порошенко свою партію підставив
14 нояб. 2024 г.
Поліція Києва затримала двох ділків,...
20 нояб. 2024 г.
Ідіотизм для нашої економіки
22 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі