​На YouTube москва закуповує мільйонні перегляди для проросійської пропаганди

Видання niezalezna.pl наводить приклад відеоблогера на YouTube, який рекламується польським прапором, гербом, «проклятими солдатами», перекресленими серпом і молотом. Одночасно, він висловлює гасла, що належать до путінської пропаганди. Коли перевірити кількість переглядів, виявляється, їх майже півмільйона. «Тільки ж це число зовсім не мусить бути правдивим. Півмільйона переглядів можна... купити на торговій платформі Allegro за 2 тисячі злотих (470 євро)», – пише Пйотр Лісєвич у найновішому номері тижневика «Gazeta Polska», повідомляє «Польське радіо».


Ця стаття є першою в польській пресі, де поставлено певні запитання про методи популяризації проросійської правиці на сайті YouTube. Це перший аналіз фактів, які не є секретом, але з якогось приводу досі не розглядалося, як вони пов’язані між собою.

Першим таким фактом є те, що перегляди на YouTube справді масово викуповуються і це не є проблемою для спецслужб будь-якої держави.

Другою беззаперечною тезою є те, що москва намагається в усій Європі будувати націоналістичну правицю, яку підтримує (зрештою, радикальну лівицю також). Немає сумніву, що підґрунтя для неї створюють інтернетні «фабрики тролів». Звіти їхніх колишніх співробітників загальновідомі.

Третя теза стосується польської політичної сцени. Праве крило, яке реально існує в Сеймі, майже повністю антиросійське. План москви, який на основі однієї схеми вводиться в дію в різних країнах, у Польщі з очевидних причин стикається з опором. У країні, яку протягом століть окупувала і вважала своїм васалом росія, жоден мислячий і разом чесний політик чи публіцист не вірить у добрі наміри москви стосовно Польщі. Адже Польща – це не Франція, Італія чи Іспанія, що лежать здалеку від росії, де вона є однією з досить віддалених загроз. У Польщі це настільки близька і пряма загроза, що проросійськими можуть бути лише запроданці або дурні.

І тут доходимо до четвертого спостереження – інакше, ніж у реальності, відеоблогери, які асоціюються з правими силами і мають велику кількість переглядів, набагато менш «русофобні». Серед них і такі, що проголошують жорстку проросійськість, і такі, що непомітно поширюють пропагандистські тези Путіна. Коли пригадати початки діяльності декого, нерідко можна відкрити момент, наприклад кілька років тому, коли нікому невідомі особи раптом почали мати сотні тисяч переглядів. З’являється підозра, що, можливо, їхні кар’єри штучно «розкрутили», щоб запустити ефект снігової кулі – якщо люди побачать сотні тисяч переглядів, самі також почнуть дивитися.

«Шахрайство, що полягає у фальшуванні кількості переглядів, не поборюється ефективно. Коли блокують одну «ферму», що випускає неправдиві перегляди, постає наступна», – пояснює експерт IT Конрад Абрамович. За його словами, автори роликів бувають нечесними задля грошей за кількість переглядів і щоб їхня продукція з’являлася в категорії ТОП-відео. Тоді більше осіб її побачить.

Про російські фабрики тролів з кожним роком нам відомо все більше. Наприклад, у такому закладі в Петербурзі працювало 300 людей 24 години на добу. Кожен був зобов’язаний розмістити 135 коментарів принаймні з 200 знаків.

Діяльність російських тролів у польській Всемережі починалася непросто. Траплялися русизми, кальки з російського мислення, яких не міг би вжити поляк, помилки через те, що автор користувався одночасно багатьма свіженькими акаунтами. Здається неможливим, щоб у фабриках тролів, які працюють проти Польщі, не вирішили фальшувати кількості переглядів на YouTube, якщо цей метод ефективний.

Результативність такого промислу спирається на факт, що російського троля не завжди можна відрізнити від когось наївного. Ось приклади, як створюється альтернативний віртуальний світ польської правиці: «Путін, може, й противник, але і видатний державний діяч, а з росіянами можна договоритися, адже ж вони, все-таки, визволили Польщу, зате українці – це небезпечні для Польщі бандерівці. Американці – це янкі і «гнилий Захід», найбільший ворог поляків – Ізраїль, а з ЄС треба якнайшвидше вийти, а не боротися в його структурах за свої права. Взагалі не варто, щоб Польща мала будь-яких союзників, бо всі вони, як показує історія, були для неї недобрими...»

Фото УНІАНКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

На сьогодні є тільки дипломатичне врегулювання конфлікту на Донбасі. Але українська армія має готуватися і до наступу

подробнее

Опрос

Ваше ставлення до введення в Україні латиниці замість кирилиці?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.