​Боріс Джонсон намагається приховати звіт парламентського комітету про втручання московії в референдум 2016 року та британську політику

У понеділок чинного прем'єр-міністра Великої Британії, Бориса Джонсона, звинуватили у тому, що це він наказав приховати інформацію про те, що Даунінґ Стріт 10 (так називають резиденцію уряду в Лондоні — прим. Radio Lemberg) відмовився дати дозвіл на публікацію потенційно вибухового звіту парламентського комітету про московитське втручання у політику Великої Британії, а зокрема – у політику Консервативної партії.


У понеділок Даунінґ Стріт 10 (уряд консерваторів) повідомив, що він не дозволить опублікувати 50-сторінковий звіт Комітету з розвідки та безпеки до найближчих виборів, що спричинило масу скарг через затягування публікації.

Довідка Radio Lemberg: дочасні загальні вибори до Палати Громад (нижньої палати парламенту країни, 650 мандатів) заплановано на 12 грудня 2019 року; наразі консерватори йдуть першими в опитуваннях (40%), лейбористи, починаючи з липня, дуже сильно від них відстали (25%), за ними йдуть ліберали (20%) та партія BREXIT (10%).

Голова цього комітету, Домінік Ґрів, сказав, що від цього рішення у всіх «просто щелепа відпала», додавши, що жодного пояснення затягуванню публікації уряд торі не дав, а лейбористи і представники Шотландської національної партії звинуватили Даунінґ Стріт 10 у небажанні визнати весь масштаб московитського втручання.

Зокрема, свіжим доказом втручання московитів є спроби кремля проникнути у середовище Консервативної партії за допомогою московитського дипломата, якого підозрюють у шпіонажі. Він п’ять років у Лондоні працював над налагодженням стосунків з лідерами торі і безпосередньо з Борісом Джонсоном.

Зараз вже можна повідомити про те, що Сєрґєй Налобін, який одного разу описав майбутнього прем’єр-міністра «нашим хорошим другом», живе у московській багатоповерхівці, яку називають «будинком ФСБ», бо там мешкає дуже багато працівників головної розвідувальної агенції кремля.

Звіт Комітету ґрунтується на аналізі британських розвідувальних органів, а також третіх осіб, як, наприклад, колишнього офіцера MI-6, Крістофера Стіла, але звіт ще має отримати кінцевий дозвіл на публікацію від Даунінґ Стріт 10. Це мало б статися хоча б за день до розпуску чинного парламенту, тобто у вівторок.

Джерела в уряді стверджують, що влада й не надіялась, що це станеться вчасно, заявляючи, що власне повний процес підписання дозволу на публікацію зазвичай займає шість тижнів. Спікер уряду додав: «Такі звіти, як цей, перед публікацією мусять спершу пройти певний процес перевірки, і комітету це добре відомо».

Однак, цілком зрозуміло, що звіт вже затверджено розвідувальними органами, і що це вже є частиною довгого процесу затвердження, який почався ще наприкінці березня 2019 року. А Даунінґ Стріт 10 отримала фінальний документ 17 жовтня 2019 і мала б підписати звіт наприкінці минулого тижня.

Пан Ґрів Грів: «Протокол є зрозумілим. А якщо прем’єр-міністр має хорошу причину для затягування публікації, то він мусить пояснити комітету, що це за причина, і зробити це протягом 10 днів з часу отримання звіту. Якщо ж ні, звіт мають опублікувати».

Зокрема, у звіті проаналізовано спроби московії втрутитися у референдум 2016 року стосовно виходу Великої Британії з Евросоюзу. Члени цього комітету, які завжди таємно зустрічаються через зрозумілу делікатність їхньої роботи, хотіли дати рекомендації для запровадження кращих гарантій безпеки напередодні грудневих виборів.

Ян Лукас, лейборист, член комітету з питань цифрових технологій та засобів масової інформації, який проводив пов’язані з референдумом у 2016 році розслідування, сказав, що «уряд мусить відверто висловити свій погляд стосовно втручання московії у політику Великої Британії».

Члени чинного уряду стверджують, що немає жодних прикладів успішного втручання московитів у британські вибори, але пан Лукас сказав, що це треба дуже ретельно перевірити: «Це рішення скидається радше на спробу уникнути грамотного вивчення того, про що нам уже відомо».

Комітет також заслухав твердження про те, що Консервативна партія отримувала кремлівські гроші через емігрантів, які проживають у Великій Британії і які роблять великі пожертви на її користь, хоча сама партія неодноразово заперечувала незаконність отримування таких грошей.

У 2014 році Любов Чернухіна, дружина колишнього заступника міністра фінансів московії, заплатила £160,000 за гру в теніс з Борісом Джонсоном та Девідом Кемероном. Ця гра була головним лотом на літньому аукціоні Консервативної партії. Крім того, у 2013 році гостем благодійного вечора був Васілій Шестаков, партнер владіміра путіна з дзюдо.

Членів комітету також ознайомили з екстраординарною й очевидно успішною спробою Сєрґєя Налобіна (який, до речі, заснував прокремлівську парламентську групу «Консервативні друзі московії») проникнути в коло консерваторів.

Під час свого перебування у Великій Британії, Налобін відвідував ексклюзивні благодійні аукціони Консервативної партії та зустрічався з її поважними керівниками. Наприклад, у січні 2014 року він позував для фото поруч з Борісом Джонсоном на урочистому заході в мерії Лондона. Налобін виклав фото у Twitter з підписом про тодішнього мера Лондона, вказавши, що він є «нашим хорошим другом», і що він говорив «теплі слова» про московитів.

Ще у 2012 році «Консервативні друзі московії» провели вечірку у Кенсінґтонському саді посольства московії, на якій були присутніми 250 московитів та британських гостей, зокрема консерватори, які згодом зіграли помітну роль у кампанії референдуму. Одним з них був Метью Елліот, який очолив пробрекзитівську групу «Vote Leave», ще одним був Домінік Каммінґс, який зараз є головним стратегом прем’єр-міністра.

Ще однією з гостей була майбутня подруга Джонсона, Керрі Сімондс, активістка торі. На той час вона працювала в офісі Джона Віттінґдейла, пробрекзитівського депутата, який був почесним віце-президентом тієї групи. Групу було розформовано лише після розкриття прямих зв’язків Налобіна зі службою зовнішньої розвідки московії.

У ці вихідні тіньовий міністр закордонних справ, Емілі Торнберрі, висловила занепокоєння через зв’язки Каммінґса з московією, також вона спитала, який рівень перевірки безпеки пройшов сам Каммінґс після того, як до неї зі серйозними побоюваннями звернувся інформатор офіційного рівня.

Торнбері поцікавилася, чи Каммінґса питали про його стосунки з членами групи «Консервативні друзі московії», а також про мету його трирічної роботи у посткомуністичній московії у 1994–1997 роках.

Своє розслідування The Guardian проводило з незалежним московитським новинним веб-сайтом «Инсайдер». Держреєстри майна свідчать про те, що Налобін володіє апартаментами за адресою «Мичуринский проспект 27», що у південно-західній частині москви. Зв'язки мешканців цього будинку з державними шпигунськими агенціями є настільки міцними, що ріелтори можуть сміливо продавати житло в «будинку ФСБ» за цінами, набагато вищими від ринкових.

Члени Палати лордів провели спеціальні дебати стосовно затримання публікації звіту після нагального прохання безпартійного члена Палати лордів, Девіда Андерсона, експерта з питань національної безпеки, який наполіг на тому, що затримка є невиправданою. «Боюсь, що це рішення лиш породжує сумніви стосовно уряду та його мотивів», - сказав він.

Ерл Гов, відповідаючи від імені уряду, сказав лордам: «Та кількість часу, який мав уряд для цього звіту, зовсім не є незвичною. Цей звіт отримали 17 жовтня, це вже й не так давно. І прем’єр-міністр має право висловити свою думку стосовно вмісту цього звіту».

Стюарт Макдональд, речник Національної партії Шотландії у справах оборони, сказав: «Парламент ось-ось підведуть до загальних виборів без повного розуміння усього того масштабу втручання московії у більшість наших останніх демократичних голосувань».

Dan Sabbagh, Luke Harding, The Guardian, 04.11.2019

Переклад українською - Петро Козак

На фото: Сєрґєй Налобін під час презентації групи «Консервативні друзі московіі» у серпні 2012 року на території московитського посольства у Лондоні



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 7 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.