Москва розраховує сформувати джерело загрози для південного флангу НАТО?

Росія продовжує озброювати найманців в Лівії. ООН повідомляє, що з 8 липня по 2 вересня 2020 року в аеропортах на сході Лівії приземлилися 70 військово-транспортних літаків. Вже за тиждень після чергового офіційного спростування наявності російських військових в Лівії, в цій північно-африканській країні розбився військовий літак, а кадри як катапультувався російськомовний пілот - потрапили в інтернет, викликавши бурхливий резонанс. Експерти та аналітики задаються питанням про реальні масштаби російської присутності в Лівії.

За даними ООН, тільки в період з 8 липня по 2 вересня 2020 року на аеродромах сходу Лівії приземлилися 70 військово-транспортних літаків.
В.о. спецпосланця ООН по Лівії Стефані Вільямс повідомив, що допомога силам Халіфи Хафтара надходить не тільки повітрям. За його словами, в липні-серпні в порти сходу Лівії увійшли три човна.
Тим часом, постпред Росії при ООН Василь Небензя заявив, що в зоні конфлікту в Лівії немає жодного російського військового. «Ми неодноразово заявляли, що в зоні бойових дій немає жодного російського військового. Немає ніякої достовірної інформації про участь російських громадян в боях в Лівії », - зазначив дипломат.
Однак слова Небензі суперечать даним доповіді міжнародної групи експертів по збройному ембарго в Лівії, текст якого опинився в розпорядженні телеканалу Al Jazeera. Катарський телеканал з посиланням свої джерела повідомив, що Росія збільшила обсяг прямої логістичної підтримки найманцям з ПВК «Вагнера» в Лівії.
Згідно з доповіддю, в період з листопада 2019 року по липень 2020 року Росія активно перекидала військові вантажі з Сирії до Лівії, для чого було скоєно 338 рейсів військово-транспортної авіації.

Причому «допомогу» вагнеровцам продовжилася і після червня, коли конфліктуючі сторони в Лівії домовилися про режим припинення вогню.
Поставки зброї і боєприпасів до Лівії тривають на тлі спроб ООН, Туреччини, Алжиру, Тунісу, Марокко, США і Німеччини просунути політичний процес в Лівії.
На думку ряду експертів, Москва прагне посилити оборонну міць прихильників Хафтара для організації чергового наступу на місто Місрата, де сконцентровані більше половини сил Уряду національної згоди (ПНС) Лівії.
Росія прагне також перетворитися в довгострокового гравця на півночі Африки і надовго "затриматися" на авіабазах в районі "Ель-Джуфра" і "Кардабійа". Тим самим, Москва розраховує сформувати джерело загрози для південного флангу НАТО. Це пояснює перекидання Росією в Лівію багатоцільових винищувачів МІГ-29, бомбардувальників Сухий Су-24 і сучасних видів російського озброєння.
Найманці ПВК «Вагнера», що воюють на боці Хафтара, не відступили з Сирта. Певні джерела в Лівії стверджують, що на тлі знищення турецькими ударними безпілотниками ЗРК «Панцир-С1», на озброєння прихильників Хафтара надійшли комплекси С-300 російського виробництва. Кількість найманців ПВК «Вагнер» в Лівії, за даними ООН, становить близько 1200. За іншими оцінками, число найманців російської компанії досягає 2500. ПВК «Вагнер» організував переправлення до Лівії близько 5 тис. Найманців з Сирії, яким платять по дві тисячі доларів на місяць. Крім того, російська сторона планує незабаром перекинути до Лівії ще тисячу найманців з районів Сирії, підконтрольних Башару Асаду.
У Лівії також присутні найманці і повстанці з Чаду і Судану. Хоча ряд джерел в Лівії повідомляють про відвід загонів ПВК «Вагнер» від міста Сирт в напрямку нафтових родовищ на сході Лівії, ця інформація незабаром була спростована.

За інформацією "Анадолу"



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан детально обговорив ситуацію довкола заяв щодо якнайскорішого завершення війни

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.