Москва розраховує сформувати джерело загрози для південного флангу НАТО?
- Подробиці
- Опубліковано 11.09.2020 17:28
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3972
Росія продовжує озброювати найманців в Лівії. ООН повідомляє, що з 8 липня по 2 вересня 2020 року в аеропортах на сході Лівії приземлилися 70 військово-транспортних літаків. Вже за тиждень після чергового офіційного спростування наявності російських військових в Лівії, в цій північно-африканській країні розбився військовий літак, а кадри як катапультувався російськомовний пілот - потрапили в інтернет, викликавши бурхливий резонанс. Експерти та аналітики задаються питанням про реальні масштаби російської присутності в Лівії.
За даними ООН, тільки в період з 8 липня по 2 вересня 2020 року на аеродромах сходу Лівії приземлилися 70 військово-транспортних літаків.
В.о. спецпосланця ООН по Лівії Стефані Вільямс повідомив, що допомога силам Халіфи Хафтара надходить не тільки повітрям. За його словами, в липні-серпні в порти сходу Лівії увійшли три човна.
Тим часом, постпред Росії при ООН Василь Небензя заявив, що в зоні конфлікту в Лівії немає жодного російського військового. «Ми неодноразово заявляли, що в зоні бойових дій немає жодного російського військового. Немає ніякої достовірної інформації про участь російських громадян в боях в Лівії », - зазначив дипломат.
Однак слова Небензі суперечать даним доповіді міжнародної групи експертів по збройному ембарго в Лівії, текст якого опинився в розпорядженні телеканалу Al Jazeera. Катарський телеканал з посиланням свої джерела повідомив, що Росія збільшила обсяг прямої логістичної підтримки найманцям з ПВК «Вагнера» в Лівії.
Згідно з доповіддю, в період з листопада 2019 року по липень 2020 року Росія активно перекидала військові вантажі з Сирії до Лівії, для чого було скоєно 338 рейсів військово-транспортної авіації.
Причому «допомогу» вагнеровцам продовжилася і після червня, коли конфліктуючі сторони в Лівії домовилися про режим припинення вогню.
Поставки зброї і боєприпасів до Лівії тривають на тлі спроб ООН, Туреччини, Алжиру, Тунісу, Марокко, США і Німеччини просунути політичний процес в Лівії.
На думку ряду експертів, Москва прагне посилити оборонну міць прихильників Хафтара для організації чергового наступу на місто Місрата, де сконцентровані більше половини сил Уряду національної згоди (ПНС) Лівії.
Росія прагне також перетворитися в довгострокового гравця на півночі Африки і надовго "затриматися" на авіабазах в районі "Ель-Джуфра" і "Кардабійа". Тим самим, Москва розраховує сформувати джерело загрози для південного флангу НАТО. Це пояснює перекидання Росією в Лівію багатоцільових винищувачів МІГ-29, бомбардувальників Сухий Су-24 і сучасних видів російського озброєння.
Найманці ПВК «Вагнера», що воюють на боці Хафтара, не відступили з Сирта. Певні джерела в Лівії стверджують, що на тлі знищення турецькими ударними безпілотниками ЗРК «Панцир-С1», на озброєння прихильників Хафтара надійшли комплекси С-300 російського виробництва. Кількість найманців ПВК «Вагнер» в Лівії, за даними ООН, становить близько 1200. За іншими оцінками, число найманців російської компанії досягає 2500. ПВК «Вагнер» організував переправлення до Лівії близько 5 тис. Найманців з Сирії, яким платять по дві тисячі доларів на місяць. Крім того, російська сторона планує незабаром перекинути до Лівії ще тисячу найманців з районів Сирії, підконтрольних Башару Асаду.
У Лівії також присутні найманці і повстанці з Чаду і Судану. Хоча ряд джерел в Лівії повідомляють про відвід загонів ПВК «Вагнер» від міста Сирт в напрямку нафтових родовищ на сході Лівії, ця інформація незабаром була спростована.
За інформацією "Анадолу"
Також з цієї категорії...

Неизвестную пьесу юного Моцарта обнаружили...
7 мар. 2012 г.

На пляжах Флориды акулы напали...
8 сент. 2013 г.

Понад 350 японців отруїлися замороженими...
6 янв. 2014 г.
Набираючі популярність...

У справі Луценко Печерський суд...
2 февр. 2012 г.

У суді над Луценко розпочалася...
14 февр. 2012 г.

Державні обвинувачі не навели жодних...
15 февр. 2012 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 17 травня обговорили наступні теми:
Коментарі