​Італійський парламент зменшиться на понад третину - таке рішення підтримали виборці на референдумі

Майже 70% італійських виборців підтримали, згідно з попередніми результатами недільного референдуму, рішення зменшити чисельність депутатів у двох палатах парламенту країни з 945 до 600. Референдум проводили разом з регіональними виборами 20 вересня, що було першим голосуванням в Італії з часу спалаху епідемії коронавірусу, повідомляє «Голос Америки».


Ідею проштовхувала партія урядової коаліції Рух п’яти зірок, стверджуючи, що зменшення парламенту скоротить витрати і покращить ефективність законодавчого органу.

Рішення урізати кількість депутатів нижньої палати з 630 до 400 та верхньої палати з 315 до 200 вже схвалив парламент, і реформа набере чинності разом з наступними загальними виборами 2023 року.

Італійський міністр закордонних справ Луїджі Ді Майо, який є чільним діячем Руху п’яти зірок, заявив, що парламентарі також матимуть менше привілеїв.

Інші італійські партії без ентузіазму дивилися на парламентську реформу, а критики казали, що зменшення числа депутатів може зашкодити демократичним процесам.

Результати недільних виборів в Італії дещо зміцнили коаліцію, яка підтримує уряд прем’єр-міністра Джузеппе Конте.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан детально обговорив ситуацію довкола заяв щодо якнайскорішого завершення війни

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.