Таліби розширюють контроль над територіями в Афганістані

Рух «Талібан» з кожним днем захоплює нові повіти Афганістану, закріплюючись в прикордонних повітах, що ставить під загрозу безпеку всього регіону. Майбутнє Афганістану перетворюється в одну з центральних тем міжнародного порядку денного. На даний час урядові сили повністю контролюють лише 21 відсоток повітів країни, повідомляє турецьке інформагентство «Анадолу».


Підписання 29 лютого 2020 року в Досі мирної угоди між Вашингтоном і талібами, згідно з якою США пообіцяли виведення всіх іноземних військ з Афганістану, стало поворотним моментом для азіатської країни.

Паралельно з виведенням військ провалилися політичні переговори між талібами і офіційним Кабулом про перехідний процес. Після цього тиск талібів по всій країні посилився.

Таліби, які гарантували відмову від нападів на іноземні сили, почали активно наступати на позиції урядових сил.

За даними ООН, навіть без урахування адміністративних центрів, таліби контролюють від 50 до 70 відсотків території країни.

Як повідомляє агентство «Анадолу» з посиланням на місцеву владу, під контролем талібів знаходяться більше 155 з 407 повітів країни, в тому числі адміністративні центри.

Таліби стверджують, що контролюють 255 повітів.

При цьому адміністративні центри 34 провінцій країни повністю контролюють урядові сили.

Зіткнення між силами безпеки Афганістану і «Талібан» тривають в 178 повітах країни.

Урядові сили все ще контролюють близько 50 з цих повітів, а також деякі населені пункти.

У кінці червня таліби захопили всі повіти на кордоні з Узбекистаном і Таджикистаном.

Бойовики 22 червня захопили КПП «Ширхан» в прикордонній з Таджикистаном північній провінції Кундуз.

Восьмого липня під контроль талібів перейшов контроль над КПП «Іслам Кале» на кордоні з Іраном.

Таліби з двох боків оточили КПП «Хайратан» - найважливіший торговельний маршрут з Афганістану в Узбекистан, а також КПП «Абу Насир Фарах» у прикордонній з Іраном провінції Фарах.

На південному заході країни таліби почали просуватися в напрямку провінції Газні.

Крім того, 26 червня під контроль талібів на півночі країни перейшов повіт Андхой, розташований на шляху до КПП «Акіно» на кордоні з Туркменістаном.

Таліби 14 липня захопили КПП «Спін Болдак» на кордоні з Пакистаном.

Як повідомили в Торговій палаті Афганістану, раніше через контрольно-пропускні пункти в країну щодня йшли сотні автомобілів з продовольством.

Після того як КПП перейшли під контроль талібів, поставки повністю припинилися, зазначили у відомстві.

З травня під контроль талібів перейшло 75 повітів.

За даними МВС Афганістану, за останній тиждень таліби були вибиті з 5 повітів.

Крім того, бойовики руху «Талібан» 12 травня захопили контроль над одним з повітів в провінції Майдан Вардак в 30 км від Кабула, таким чином встановивши фізичний контакт з адміністративними кордонами афганської столиці.

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.