​Туреччина та Україна відзначають 30-річчя дипломатичних відносин

Туреччина та Україна відзначають 30-ту річницю встановлення дипломатичних відносин. За минулі три десятиліття відносини між двома країнами Чорноморського регіону зміцнювалися. Турецьке інформагентство «Анадолу» наводить ключові моменти у розвитку зв'язків Анкари та Києва.


Так, перша угода між народами була укладена ще в 1649 запорізькими козаками та Османською імперією.

Османська імперія серед перших визнала незалежність Української Народної Республіки в 1918 році, після чого на взаємній основі були відкриті дипломатичні представництва двох країн.

Після розпаду Радянського Союзу, 16 грудня 1991 року, Туреччина знову ж таки увійшла до країн, які першими визнали незалежну Україну, а 3 лютого 1992 року між двома країнами були вперше встановлені дипломатичні відносини.

«Угода про дружбу та співпрацю між Турецькою Республікою та Україною» була підписана у 1993 році.

У 2011 році між Туреччиною та Україною було сформовано механізм Ради стратегічного співробітництва високого рівня, що дозволило вивести відносини на якісно новий рівень «стратегічного партнерства».

З 2017 року між двома країнами діє безвізовий режим, завдяки чому для здійснення взаємних подорожей турецьким та українським громадянам достатньо мати посвідчення особи.

З нагоди 30-річчя встановлення дипломатичних відносин 3 лютого 2022 року у Києві за участю глав держав, як очікується, пройде 10-те засідання Ради стратегічного співробітництва високого рівня Туреччина – Україна.

Очікується, що під час візиту буде дана оцінка напруженості між Україною та росією, яка спостерігається останнім часом.

Останнє засідання Ради стратегічної співпраці високого рівня Туреччина – Україна відбулося 10 квітня 2021 року у Стамбулі.

Глава українського МЗС Дмитро Кулеба розглядає 10-те засідання Ради стратегічної співпраці високого рівня Туреччина – Україна як можливість довгоочікуваного підписання угоди про вільну торгівлю.

Обсяг товарообігу між двома країнами за підсумками 2021 року склав 7,42 млн. доларів.

Туреччина постачає в Україну в основному сталь, системи кондиціювання повітря, меблі, папір та лісоматеріали, тютюн, свіжі фрукти та овочі, продукцію сектору суднобудування, автопрому, а також ВПК.

Туризм також є одним із важливих напрямів співпраці між Туреччиною та Україною. У 2019 році Туреччину відвідало 1,5 млн. туристів з України.

У 2020 році через пандемію коронавірусу цей показник склав 700 тис., а в 2021 році перевищив 2 млн людей.

Крім посольства у Києві, в Одесі діє генеральне консульство, а у Харкові – почесне консульство Туреччини.

В Анкарі діє посольство України, у Стамбулі та Анталії – генеральні консульства, у Мерсіні та Ізмірі – вакантне, у Бурсі, Чанаккалі та Даламані – активне почесне консульство України.

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні прокоментував ситуацію під Курськом, та не тільки

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.