​Минуло сім років з моменту засудження «боснійського м'ясника» Караджича

Минуло 7 років з моменту засудження «боснійського м'ясника» Радована Караджича, відповідального за загибель десятків тисяч людей у Боснії та Герцеговині. Караджича було засуджено до 40 років позбавлення волі Міжнародним трибуналом з колишньої Югославії у березні 2016 року. Лідера боснійських сербів було схоплено в автобусі в Белграді в 2008 році і відтоді він відбуває тюремний термін, повідомляє турецьке інформагентство «Анадолу».

Караджич несе відповідальність за загибель десятків тисяч людей у Боснії та Герцеговині та вважається ініціатором найбільших військових злочинів, скоєних у Європі після Другої світової війни.

У розмові з «Анадолу» 40-річний Адель Сабанович поділився спогадами про жахіття боснійської війни, а також про свої переживання у день суду над Караджичем у 2016 році.

За словами чоловіка, йому було 9 років, коли почалася війна у Боснії та Герцеговині. Сабанович розповів, що у 1992 році йому довелося залишити своє рідне місто Власяницю і через ліс дістатися до Сребрениці.

«Усю війну нас піддавали терору та бомбардуванням у Сребрениці. Відбулися масові розправи. Ці події тривали доти, доки 16 травня 1993 року до регіону не прибув Філіп Морійон (французький генерал), а 16 квітня 1995 року Організація Об'єднаних Націй не оголосила цей район «безпечною зоною». До цього часу люди перебували в облозі, гинули від рук снайперів, що цілилися здалеку, голоду і хвороб», - згадує Сабанович.

Чоловік зазначив, що боснійці жили у суворих умовах у роки війни.

«1995 року я пережив страшні дні на заводі в Потоцарі. Я змушений був носити воду, щоб мити скривавлені ножі, якими вбивали на моїх очах. Вони ґвалтували жінок», - згадує Сабанович.

Чоловік розповів, що сербський командир Ратко Младіч заявив перед камерами, що «спочатку вони виведуть жінок, дітей та старих, а потім решту», проте, коли камери були вимкнені, дітей насильно вирвали з рук матерів та вбили, а масові розправи продовжувалися.

Згадуючи про судовий процес над Караджичем, Сабанович повідомив, що присутні спостерігали за ним в історичній бібліотеці Вієчниці у Сараєві.

«Вже минуло сім років після винесення вироку Караджичу, який відповідає за масові поховання біженців несербського походження. Ми дуже раді, що він покараний як військовий злочинець», - сказав чоловік.

Сабанович зазначив, що досі не може забути тих трагічних днів. Однак ті, кому вдалося пережити геноцид, як і раніше, стикаються з великими проблемами, додав він.

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 16 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.