​Бельгія розслідує ймовірне російське втручання у майбутні вибори в Європарламент

Прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо оголосив 12 квітня, що його країна розпочала розслідування ймовірного втручання росії у загальноєвропейські вибори до Європарламенту, призначені на 6-9 червня цього року. Також Де Кроо заявив, що бельгійська розвідка підтвердила існування проросійської мережі, яка намагається підірвати підтримку України, повідомляє Голос Америки.

«Бельгійські спецслужби підтвердили існування проросійських мереж втручання, які діють у кількох європейських країнах, а також тут, у Бельгії», — заявив посадовець. Бельгія наразі головує в Європейському Союзі.

Де Кроо зазначив, що бельгійські служби тісно співпрацюють з чеською владою після того, як у Чехії було розкрито операцію проросійського впливу. За його словами, чеське розслідування показало, що до членів Європарламенту зверталися та пропонували гроші для просування російської пропаганди.

«За даними нашої розвідки, цілі москви дуже чіткі. Мета полягає в тому, щоб допомогти обрати більше проросійських кандидатів до Європейського парламенту та зміцнити певний проросійський наратив у цьому інституті», – сказав бельгійський прем’єр-міністр журналістам.

Посилаючись на розслідування бельгійської прокуратури, Де Кроо зазначив, що грошові виплати не відбувалися безпосередньо в Бельгії, але втручання трапилося в його країні.

«Готівкові платежі не відбулися в Бельгії, але втручання відбулося, - додав Де Кроо, якого цитує Euronews. - Оскільки в Бельгії розташовані інституції ЄС, ми зобов’язані підтримувати право кожного громадянина на вільне і безпечне голосування».

Де Кроо не уточнив, скількох європарламентарів може торкнутися розслідування. Водночас Euronews цитує повідомлення чеських медіа на основі даних розвідки, згідно з якими звинувачення стосуються політиків з Німеччини, Франції, Польщі, Бельгії, Нідерландів та Угорщини.

Чеське розслідування завершилося застосуванням санкцій проти двох осіб і новинної компанії «Голос Європи», за допомогою якої відбувалася російська операція, додає мовник.

Де Кроо також зазначив щодо російської кампанії впливу, що її «мета дуже чітка: ослаблена європейська підтримка України служить росії на полі бою, і це справжня мета того, що було виявлено в останні тижні».

«Це серйозне занепокоєння, і тому я вжив заходів, — додав прем’єр-міністр. – Ми не можемо допустити такого типу російської загрози в нашому середовищі. Нам потрібно діяти, і нам потрібно діяти як на національному рівні, так і на рівні ЄС».

Де Кроо також повідомив, що обговорив теперішнє розслідування з головою Європейського парламенту Робертою Мецолою, а також з головою Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн. На додаток, він попросив Євроюст (Eurojust), агентство Євросоюзу з питань співпраці у сфері кримінального правосуддя, «терміново зібратися та обговорити це питання».

Александр Де Кроо. Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Рашисты совершили два преступных удара по Харькову и Одессе, обстреляв баллистическими ракетами С-300 и Искандер жилые районы обеих городов

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.