​Китайські компанії потрапили під санкції США через допомогу російській військовій машині вести війну в Україні

Сполучені Штати розширили санкції проти низки російських компаній, а також проти китайських фірм, які допомагають росії вести війну в Україні, посилюючи протидію російській військовій машині, що воює проти України, пише Голос Америки.

Міністерство фінансів США заявило, що пакет санкцій, запроваджений у середу, був націлений на китайські компанії, які продають москві напівпровідники для виготовлення зброї, повідомляє агентство Reuters.

Також Міністерство фінансів США заявило, що ці кроки підвищують «ризик вторинних санкцій для іноземних фінансових установ, які мають справу з російською військовою економікою», що фактично загрожує їм втратою доступу до фінансової системи США.

У заяві міністерства також мовиться, що США намагаються обмежити здатність російської військово-промислової бази використовувати певне американське програмне забезпечення та послуги інформаційних технологій (ІТ).

Як повідомлялось раніше, на полі бою в Україні військові знаходили російську зброю – безпілотники, радіостанції та ракети, – що містила чіпи американського походження та інші технології. Компанії-виробники чіпів у США визнали, що не до кінця контролюють, хто є кінцевим покупцем їхньої продукції.

Окремо Міністерство торгівлі заявило, що націлює санкції на підставні компанії в Гонконгу за перенаправлення напівпровідників до росії. Заходи мають вплинути на доступність товарів високого пріоритету для москви, включаючи такі мікросхеми, на загальну суму майже 100 мільйонів доларів.

Пакет санкцій також був спрямований на російську фінансову інфраструктуру, намагаючись обмежити кількість грошей, що надходять до росії та виходять з неї. Незабаром після оприлюднення санкцій московська біржа оголосила, що призупиняє операції в доларах і євро, повідомляє агентство AP.

З початку війни США запровадили санкції проти понад 4000 російських підприємств і фізичних осіб, намагаючись перекрити потік грошей і озброєння до москви.

Захід запровадив економічні санкції проти росії після захоплення нею Криму в 2014 році. Після повномасштабного вторгнення у 2022 році було запроваджено низку нових економічних санкцій США проти москви, що мали б суттєво підірвати російську економіку.

Утім, росія знаходить можливість проводити фінансові операції шляхом створення нових компаній, або через нові обхідні мережі через треті країни.

У заяві Міністерства торгівлі США мовиться, що сьогоднішній крок націлений на понад десяток таких мереж, включно з понад 90 фізичними та юридичними особами в росії, Білорусі, Британських Віргінських Островах, Болгарії, Казахстані, Киргизькій республіці, КНР, Сербії, Південній Африці, Туреччині та Об'єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ).

Хоча багато аналітиків не очікують, що санкції з боку Сполучених Штатів та інших країн змусять володимира путіна зупинити війну, але вони вважають, що санкції ускладнять москві доступ до високих технологій та ресурсів, а також послаблять російську економіку.

Посилення санкцій проти росії та збільшення допомоги Україні є однією з головних тем лідерів G7, які збираються 13 - 15 червня на саміт «Групи семи» в Італії.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 22 квітня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.