Джуліан Ассанж, засновник WikiLeaks, майже на свободі, бо погодився визнати свою провину хоча б в одному із звинувачень США
- Подробиці
- Опубліковано 25.06.2024 18:15
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 2534
Джуліана Ассанжа, засновника організації WikiLeaks, випустили з британської в’язниці на тлі повідомлень, що його адвокати досягли домовленості з американською прокуратурою щодо звинувачень про викрадення державних документів.
Домовленість, як виглядає, кладе край намаганням Ассанжа уникнути судів у США, які тривали майже 14 років, включно з його 7-річним переховуванням у посольстві Еквадору в Лондоні і 5-річним перебуванням у британській в’язниці, повідомляє Голос Америки.
У вівторок, 25 червня, повідомлено, що літак з Ассанжем сів у Бангкоку в Таїланді.
Окружний суд США на Північних Маріанських Островах, території в Тихому океані під юрисдикцією Сполучених Штатів, оголосив, що у середу 26 червня там буде слухання у справі Джуліана Ассанжа.
У повідомленнях з посиланням на судові документи йдеться, що Ассанж погодився визнати свою провину принаймні щодо одного з низки американських звинувачень.
Американські ЗМІ повідомляють, що як покарання йому зарахують термін, який Ассанж вже провів у британській в’язниці, тому він зможе повернутися до Австралії, де він народився.
Австралійський прем’єр-міністр Ентоні Албенізі стримано привітав повідомлення, заявивши, що від подальшого ув'язнення Ассанжа нема жодної користі.
Австралійська міністерка закордонних справ Пенні Вонґ підтвердила, що уряд тієї країни сприяв домовленості.
«Прем’єр-міністр і я дуже чіткі щодо того, що справа пана Ассанжа тягнулася надто довго. Впродовж останніх двох років уряд Албенізі висловлювався за те, щоб він повернувся додому», - сказала міністерка в парламенті в Канберрі.
У США Ассанжу висунули 17 звинувачень у шпигунстві і одне звинувачення щодо публікації на WikiLeaks тисяч таємних військових і дипломатичних документів.
Адвокати Джуліана Ассанжа, деякі журналістські організації і правозахисні групи стверджують, що він виконував журналістську роботу, викриваючи несправедливість і порушення, скоєні представниками державних установ.
Прихильники, зокрема, вказують, що оприлюднені WikiLeaks таємні матеріали викрили випадки неправомірних дій американських військових в Іраку та в Афганістані.
Але прокурори у США стверджували, що Джуліан Ассанж діяв не як журналіст, а вступив у змову з метою викрадення інформації і без розбору розкрив таємні дані, в результаті чого під загрозою опинилися життя багатьох людей.
Критики WikiLeaks також вважають, що та організація виявила тенденційність, оприлюднюючи дані, які порушували питання щодо США і західних країн, але при цьому виглядало, що WikiLeaks і пов’язані з нею активісти цілеспрямовано уникали критики москви, чи можливого викриття російських дій у світі і всередині росії.
Спільник Ассанжа, Бредлі Маннінґ, був засуджений у США за незаконне вилучення інформації з комп’ютерних систем американського міністерства оборони.
Маннінґ змінив стать на жіночу, взяв ім’я Челсі та вийшов на свободу достроково після семи років в’язниці, отримавши помилування президента Барака Обами.
Ассанж сідає на літак у Лондоні. Фото Reuters
Також з цієї категорії...

В Москве хотят разорвать отношения...
21 нояб. 2014 г.

Туреччина продовжує стягувати танки до...
25 авг. 2016 г.

Новий президент Іраку Бахрам Саліх...
3 окт. 2018 г.
Набираючі популярність...

Воєнний стан VS стан війни...
22 апр. 2025 г.

Чи хоче Трамп слабшого долара...
22 апр. 2025 г.

ХАМАС закликало до масових протестів...
22 апр. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 22 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі