Китай хоче заборонити прохід Тайванською протокою німецьким воєнним кораблям
- Подробиці
- Опубліковано 21.08.2024 19:45
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 4713
Китай попередив Німеччину 20 серпня, щоб вона не відправляла свої військові кораблі протокою між Тайванем і Китаєм у вересні, зазначивши, що це буде втручанням у його внутрішні справи, повідомляє видання Newsweek.
Наразі німецький уряд ще не прийняв остаточного рішення з цього приводу, й два німецьких військових кораблі чекають наказу з Берліна щодо проходження наступного місяця Тайванською протокою, шириною 180 кілометрів, яка розділяє Тайвань та Китай, передає Голос Америки.
Якщо це станеться, фрегат «Баден-Вюртемберг» і корабель постачання «Франкфурт-на-Майні» стануть першими німецькими військово-морськими кораблями з 2002 року, які пройдуть протокою.
Китай заявляє про свій суверенітет над Тайванем й вважає, що має юрисдикцію над протокою, яка відділяє острів від континенту та є частиною Південно-китайського моря. Тайвань рішуче заперечує проти претензій Китаю на свій суверенітет.
«Рішення ще не прийнято», - сказав в телефонному інтерв'ю Reuters командир німецької військово-морської оперативної групи контрадмірал Аксель Шульц, додавши, що погода стане одним з чинників у його ухваленні.
«Ми показуємо тут наш прапор, щоб продемонструвати, що ми підтримуємо наших партнерів і друзів, нашу відданість [світовому] порядку, заснованому на правилах, мирному вирішенню територіальних конфліктів і вільним і безпечним судноплавним шляхам», - додав він.
Відповідаючи на запитання щодо потенційного проходу німецьких кораблів, міністерство закордонних справ Китаю відповіло, що Тайвань є внутрішньою справою Китаю, і ключем до стабільності є протидія незалежності Тайваню.
«Китай завжди виступав проти підриву територіального суверенітету та безпеки Китаю під виглядом свободи судноплавства», — заявила журналістам у Пекіні речниця міністерства Мао Нін.
Newsweek нагадує, що військові кораблі США регулярно проходять через Тайванську протоку. Востаннє нею пройшов есмінець USS Halsey у травні цього року. 31 липня протокою також пройшов канадський фрегат HMCS «Монреаль». США, Канада та Німеччина є країнами-членами НАТО.
Шульц сказав, що кораблі не планують вживати жодних особливих заходів безпеки, перебуваючи у Тайванській протоці, й назвав це «звичайним проходом», подібним до плавання через Ла-Манш або Північне море, цитує Reuters.
Водночас він зазначив, що Китай пильно стежитиме за німецькими кораблями.
«Я очікую, що китайський флот і, можливо, берегова охорона або морська міліція супроводжуватимуть нас», - сказав він, описуючи це як звичайну практику.
Німецькі кораблі прибули до Токіо 20 серпня, після того, як вони перетнули Атлантичний океан, відвідали Нью-Йорк та увійшли у Тихий океан через Панамський канал. Кораблі візьмуть участь у навчаннях у регіоні разом із Францією, Індонезією, Італією, Японією, Малайзією, Сінгапуром, Філіппінами та США.
Німецький корабель «Франкфурт-на-Майні» на річці Гудзон 22 травня 2024 року в Нью-Йорку. Фото АР
Також з цієї категорії...

Мэр американского города арестован по...
10 сент. 2012 г.

Против конголезских повстанцев ООН применила...
18 нояб. 2012 г.

В Алжире погибли девять заложников...
20 янв. 2013 г.
Набираючі популярність...

Партия регионов - народу: жаль,...
19 сент. 2012 г.

Микола Томенко: Влада не може...
23 нояб. 2012 г.

Обухівський ТЦК підіграє аферистам, бо...
24 июн. 2025 г.
Останні новини
08.07.2025 10:23
Знешкоджено 34 ворожих БпЛА08.07.2025 10:16
1070 москалів подохло минулої доби на українській землі07.07.2025 09:06
1100 кацапів подохло минулої доби на українській землі06.07.2025 18:58
Фронт майже не рухається, і це добре06.07.2025 10:33
Знешкоджено 117 ворожих БпЛАПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у військовому зведенні за 6 липня обговорили такі теми:
Коментарі