​«Ми не продаємося»: влада Гренландії відреагувала на слова Трампа про купівлю острова

Прем'єр-міністр Гренландії Муте Боруп Егеде заявив, що «ми не продаємося», після того як обраний президент США Дональд Трамп запропонував придбати острів, що входить до складу Королівства Данія.


«Ми не продаємося і не будемо продаватися. Ми не повинні програти нашу довгу боротьбу за свободу», - йдеться в письмовій відповіді Егеде на запит агентства Анадолу.

Гренландія посідає центральне положення в арктичному регіоні, який стає дедалі важливішим у зв'язку з таненням криги і відкриттям нових торгових шляхів через кліматичну кризу. Гренландія - найбільший острів у світі. Гренландія також має багаті підземні запаси.

Трамп 23 грудня заявив у своєму акаунті в соцмережі Truth Social, що для США «абсолютно необхідно» володіти Гренландією, щоб «забезпечити національну безпеку і свободи в усьому світі».

Водночас Егеде зазначив, що острів, як і раніше, відкритий для співпраці і торгівлі з усім світом, насамперед із сусідніми країнами.

Рішення США знову відкрити в 2020 році своє консульство в Нууку, столиці Гренландії, було оцінено як таке, що має на меті сприяти прямим контактам і співпраці в проєктах, пов'язаних із поновлюваними джерелами енергії та мінеральними ресурсами.

Арктичний регіон, в якому розташована Гренландія, упродовж багатьох років був ареною боротьби за вплив між США, росією та Китаєм. Трамп також прагне посилити вплив США в Арктиці з метою протистояти військовій експансії росії та зростаючій присутності Китаю.

У 2019 році під час свого першого президентського терміну Трамп уже пропонував Данії купити острів. Однак тоді Копенгаген різко відкинув пропозицію американського лідера, а прем'єр-міністр країни Метте Фредеріксен назвала її «абсурдною».

Відносини Гренландії зі Сполученими Штатами та Данією мають свої особливості, пов'язані з геополітичними інтересами, військовою стратегією та економічними проблемами.

Острів площею понад 2 мільйони квадратних кілометрів став колонією Королівства Данія-Норвегія після того, як 1721 року почалася колонізація острова данцями.

Гренландія потрапила під протекторат США на час Другої світової війни. Після закінчення війни 1945 року острів повернули Данії. У 1943 році Сполучені Штати створили тут військову базу для захисту своїх інтересів у Північній Атлантиці.

У 1946 році президент США Гаррі Трумен запропонував купити Гренландію у Данії за 100 мільйонів доларів золотом у зв'язку з геополітичним і стратегічним значенням острова. Данія відхилила цю пропозицію, але дозволила США зберегти військову присутність на острові.

У 1979 році Данія надала Гренландії самоврядування, водночас країна зберегла контроль над низкою сфер, включно з міжнародними відносинами, обороною, валютними питаннями і правовою системою острова.

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 24 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.