«Ми не продаємося»: влада Гренландії відреагувала на слова Трампа про купівлю острова
- Подробиці
- Опубліковано 24.12.2024 20:15
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 700
Прем'єр-міністр Гренландії Муте Боруп Егеде заявив, що «ми не продаємося», після того як обраний президент США Дональд Трамп запропонував придбати острів, що входить до складу Королівства Данія.
«Ми не продаємося і не будемо продаватися. Ми не повинні програти нашу довгу боротьбу за свободу», - йдеться в письмовій відповіді Егеде на запит агентства Анадолу.
Гренландія посідає центральне положення в арктичному регіоні, який стає дедалі важливішим у зв'язку з таненням криги і відкриттям нових торгових шляхів через кліматичну кризу. Гренландія - найбільший острів у світі. Гренландія також має багаті підземні запаси.
Трамп 23 грудня заявив у своєму акаунті в соцмережі Truth Social, що для США «абсолютно необхідно» володіти Гренландією, щоб «забезпечити національну безпеку і свободи в усьому світі».
Водночас Егеде зазначив, що острів, як і раніше, відкритий для співпраці і торгівлі з усім світом, насамперед із сусідніми країнами.
Рішення США знову відкрити в 2020 році своє консульство в Нууку, столиці Гренландії, було оцінено як таке, що має на меті сприяти прямим контактам і співпраці в проєктах, пов'язаних із поновлюваними джерелами енергії та мінеральними ресурсами.
Арктичний регіон, в якому розташована Гренландія, упродовж багатьох років був ареною боротьби за вплив між США, росією та Китаєм. Трамп також прагне посилити вплив США в Арктиці з метою протистояти військовій експансії росії та зростаючій присутності Китаю.
У 2019 році під час свого першого президентського терміну Трамп уже пропонував Данії купити острів. Однак тоді Копенгаген різко відкинув пропозицію американського лідера, а прем'єр-міністр країни Метте Фредеріксен назвала її «абсурдною».
Відносини Гренландії зі Сполученими Штатами та Данією мають свої особливості, пов'язані з геополітичними інтересами, військовою стратегією та економічними проблемами.
Острів площею понад 2 мільйони квадратних кілометрів став колонією Королівства Данія-Норвегія після того, як 1721 року почалася колонізація острова данцями.
Гренландія потрапила під протекторат США на час Другої світової війни. Після закінчення війни 1945 року острів повернули Данії. У 1943 році Сполучені Штати створили тут військову базу для захисту своїх інтересів у Північній Атлантиці.
У 1946 році президент США Гаррі Трумен запропонував купити Гренландію у Данії за 100 мільйонів доларів золотом у зв'язку з геополітичним і стратегічним значенням острова. Данія відхилила цю пропозицію, але дозволила США зберегти військову присутність на острові.
У 1979 році Данія надала Гренландії самоврядування, водночас країна зберегла контроль над низкою сфер, включно з міжнародними відносинами, обороною, валютними питаннями і правовою системою острова.
Фото aa.com.tr
Також з цієї категорії...
Арестованы около двух десятков участников...
25 мар. 2012 г.
Афганский спецназ освободил постояльцев отеля,...
22 июн. 2012 г.
В Фейсбуке стартовал Флешмоб: Danke...
14 июл. 2014 г.
Набираючі популярність...
Життя українців для Зеленського не...
24 нояб. 2024 г.
Корупція, кремль, безкарність або Чому...
18 дек. 2024 г.
Байден врятував життя тридцяти сімох...
24 дек. 2024 г.
Останні новини
24.12.2024 08:36
1630 москалів подохло минулої доби в українській землі23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 24 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі