​Пентагон про підсумки першого у цьому році «Рамштайну» - потрібні «креативність і багатовимірність»

Для того, щоб продовжувати забезпечувати Збройні сили України необхідним озброєнням, коаліції потрібні «креативність і багатовимірність». Про це під час пресконференції журналістам заявила заступниця міністра оборони США Селест Воландер після першої цього року зустрічі контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн», повідомляє Голос Америки.

Онлайн зустріч міністрів оборони коаліції у вівторок, 23 січня, відбувалася на тлі занепокоєння, що несхвалення нових пакетів військової допомоги для України з боку США та країн ЄС можуть позбавити ЗСУ необхідних ресурсів, щоб відбивати російську агресію.

У розмові з журналістами Воландер пояснила, як країни, які є учасниками групи, продовжують допомагати Україні, попри те, що Конгрес досі не схвалив додаткове фінансування для Києва на поточний рік.

«Ми чули від принаймні трьох великих європейських країн, як вони співпрацюють зі своїми оборонними галузями, щоб розширити своє виробництво боєприпасів... Нам допомагає креативність і багатовимірність коаліції. Наприклад, деякі боєприпаси стандартів НАТО, на які укладаються контракти з європейськими країнами, є старі радянські боєприпаси, які українці все ще можуть використовувати», - заявила Воландер.

Вона також додала, що хоча додаткове фінансування Конгресом не схвалене, США продовжують постачати протиракетні засоби та боєприпаси в Україну за попередніми контрактами.

«Вони (контракти) суттєві у 2024 році, але об'єми будуть не таких же розмірів, які ми могли постачати Україні після того, як Конгрес схвалив допомогу у 2022 році», – додала Воландер.

Заступниця міністра оборони визнала, що зменшені обсяги постачань вже вплинули на планування та військові операції в Україні.

Воландер також пояснила, як всередині коаліції кожна з країн відповідає за свою ділянку в оборонній допомозі Україні. Зокрема, Німеччина, за її словами, сьогодні оголосила про те, що стане «лідером коаліції із забезпечення бронетехнікою», Латвія, натомість, очолить «коаліцію безпілотників».

«Ідея щодо коаліції безпілотників полягає в тому, щоб розглянути різні аспекти щодо БПЛА ... і зіграти на випередження, випередити технологічну криву, криву виробництва... щоб мати можливість допомогти українцям, коли вони знаходять нові способи використання безпілотників і коли вони протистоять новим тактикам, які росіяни використовують проти них», – додала Воландер.

Високопосадовиця Пентагону додала, що Сполучені Штати співголовують у двох коаліціях щодо забезпечення військово-повітряними засобами разом з Данією та Нідерландами та щодо надання артилерійських засобів поруч з Францією.

Ллойд Остін та Рустем Умєров. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.