​Країни G7 планують продовжити замороження російських активів, щоб забезпечити надання великої позики Україні

Країни Європейського Союзу обговорять варіанти періоду продовження санкцій щодо активів російського центробанку, щоб забезпечити план Групи семи щодо надання великої позики Україні. Лідери країн семи провідних демократій та ЄС у червні погодилися використати відсотки із заморожених російських активів для забезпечення кредиту в 50 мільярдів доларів для України.

Основна частина активів на суму близько 300 мільярдів доларів зберігається у фінансових установах ЄС, переважно в Бельгії. За правилами ЄС, режим санкцій щодо росії потребує одностайного схвалення державами ЄС і поновлюється кожні шість місяців, повідомляє Голос Америки.

За словами дипломатів ЄС, деякі з найбільших демократій G7, включаючи Сполучені Штати, стурбовані тим, що може настати момент, коли одностайність у 27 країнах ЄС не буде досягнута, що поставить під загрозу всю позику.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан має тісніші зв’язки з росією, ніж інші національні лідери в ЄС, і неодноразово гальмував заходи щодо запровадження нових обмежень та фінансової підтримки України.

Посли ЄС у середу обговорять два варіанти послаблення цих побоювань. Одним із них було б «безстрокове» продовження режиму санкцій, яке знерухомило активи центрального банку росії.

«Це має переглядатися Радою через регулярні проміжки часу (наприклад, через дванадцять місяців) на основі чітко визначених критеріїв (тобто, завершення агресивної війни та гарантії неповторення, виплата компенсації росією тощо)», - йдеться в планах зустрічі.

Іншим варіантом є продовження періоду поновлення до трьох років. Одностайність між державами ЄС буде необхідна в обох випадках, і ці розширення стосуватимуться лише активів російського центрального банку.

Ці два варіанти спрямовані на «підвищення правової визначеності та передбачуваності для партнерів G7 щодо надзвичайних потоків доходів, які будуть доступні Україні для обслуговування та погашення додаткових двосторонніх позик ЄС та партнерів G7».

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.