Про переговори у Парижі
- Подробиці
- Опубліковано 19.04.2025 12:29
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 5313
Зустрічі і переговори, які нещодавно відбулися у Парижі, вважаю успішними. Хоча вважати, що мирний процес стрімко зрушив з місця, ще зарано.
Успіх, в першу чергу, полягає у тому, що Європа нарешті повноцінно залучена до так званого мирного процесу. Тобто, у доволі заплутаній організаційно формі поспілкувалися представники ЕС і США, а також ЕС, США і України. Крім того, Держсекретар США М. Рубіо інформував про хід переговорів лаврова, і не буду здивований, якщо С. Віткофф, який відверто грає на боці рф, робив те саме по відношенню до Дмитрієва.
Таким чином, маємо прообраз формату, в якому, власне, тільки і можна про щось домовитися. Бо рф дуже хоче зняття санкцій, які наклав ЕС, в першу чергу, розблокування SWIFT. А тут Д. Трамп безсилий, бо тарифною війною встиг зіпсувати стосунки з Європою, тому його бажання не будуть виконані, про це вже проінформовано.
Окремим успіхом вважаю заяву Рубіо, що у Штатів багато важливих справ у світі (не у всіх містах є пам’ятники Трампу?), і якщо Україна і росія не хочуть рухатися до миру за пропозиціями США (вкрай сумнівними, додам від себе), то США можуть переключитися на інші теми.
Фактично, це є анонс: принаймні частина оточення Трампа розуміє, що з нинішнім підходом вони ніякого миру не досягнуть — ні за добу, ні за три місяці, ні за три роки. Тому готують всіх до того, що Штати, обгидившися (вибачте на слові), будуть відповзати. Звісно, звинувативши у своєму фіаско всіх на світі, окрім самих себе на чолі з найвеличнішим президентом всіх часів і народів.
До речі, якщо Штати вийдуть з переговорного процесу, то Меморандум щодо корисних копалин, днями підписаний Україною зі Штатами, так і залишиться меморандумом, а не реальною угодою. І це, безумовно, добре.
Між Європою і агресивною недоімперією нема океану, який захищає. Європа врешті-решт починає розуміти, що ні США, ні НАТО їй не допоможуть. Треба самій бути сильною і тримати долю у своїх руках. Це означає, що треба підтримувати Україну, яка є бойовим форпостом Європи на шляху недоімперії. І не допускати прихованої капітуляції України, яку намагається нав’язати Трамп, щоб догодити путіну — своєму однодумцеві у справі руйнування світового безпекового та економічного порядку. Бо Європа — наступна за Україною.
Наступну подібну зустріч заплановано провести у Лондоні. А це, з урахуванням підтримки України, що здійснює Велика Британія, практично наша територія. Центр рішення переміщується з Америки до Європи, ближче до нас — і географічно, і ментально.
Це поки що нічого не гарантує, хоча й обнадіює. Але за будь-яких розкладів треба триматися — на фронті і в тилу.
Alexandr Kochetkov, facebook.com
Фото зі сторінки ФБ Alexandr Kochetkov
Також з цієї категорії...

Побольше цинизма, людям это нравится
10 июл. 2013 г.

Азаров, уйди, не мешай жить....
25 дек. 2013 г.

Семен Глузман: У нас дві...
12 июн. 2016 г.
Набираючі популярність...

путін рукавички Зеленського не підняв,...
17 мая 2025 г.

Збито 36 ворожих БпЛА, 6...
17 мая 2025 г.

Чи готова Європа до створення...
17 мая 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 17 травня обговорили наступні теми:
Коментарі