​Викрито розтрату майже 30 млн грн бюджетних коштів службовими особами ДП «МА «Бориспіль»

Прокуратурою Київської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом привласнення та розтрати державних коштів посадовими особами державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» та рядом товариств за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені у великих розмірах).


Про це «Конфліктам і законам» повідомили к прес-службі прокуратури Київської області.

Установлено, що в кінці грудня 2015 року ДП «МА «Бориспіль» проведено тендерні процедури та укладено договір з одним із товариств на закупівлю робіт з будівництва насосно-фільтраційної станції ЦЗС на суму майже 100 млн грн.

У той же день ДП «МА «Бориспіль», на виконання даного договору, здійснило авансовий платіж у сумі майже 30 млн грн на користь товариства. Вказане товариство перерахувало авансовий платіж іншому суб’єкту господарювання під виглядом закупівлі обладнання до модульної насосно-фільтраційної станції ЦЗС, яке має ознаки фіктивності.

Під час досудового розслідування встановлено, що директор вказаного товариства - студентка одного із навчальних закладів м. Києва, яка одночасно є керівником ще 36 суб’єктів господарювання. Втім, дівчині про це взагалі нічого не відомо, тобто невстановленими особами були використані документи студентки та без її відома оформлено на неї ряд підприємств.

За понад рік з моменту укладання договору фактично жодних робіт не виконано.

У вівторок, 28 березня, на підставі ухвал суду Бориспільською місцевою прокуратурою спільно з СБУ та Нацполіцією проведено 16 одночасних обшуків на території Київської, Черкаської, Дніпропетровської, Львівської областей та м. Києва. У слідчій дії взяли участь понад 100 співробітників правоохоронних органів.

У ході обшуків виявлено та вилучено документи щодо будівництва насосно-фільтраційної станції ЦЗС на території ДП «МА «Бориспіль», печатки ряду товариств, задіяних у злочинній схемі, а також інші речі та документи, які мають важливе значення для кримінального провадження.

Крім того, цього ж дня звернуто до виконання 35 ухвал суду про арешт грошових коштів на понад 80 банківських рахунках 24 товариств, які можуть бути задіяні у злочинній схемі, у 22 банках, а також 22 ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів щодо відомостей про рух коштів на вказаних банківських рахунках.

Фото kbp.kiev.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.