​Слідчі Нацполіції направили до суду обвинувальний акт відносно групи «фейкових» поліцейських, які вчиняли розбійні напади

Головним слідчим управлінням Національної поліції за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України завершено досудове розслідування в кримінальному провадженні відносно 9 членів озброєної банди. Нападники вчиняли розбої, використовуючи поліцейську форму. При цьому позбавляли волі потерпілих та застосовували фізичне насильство. Встановлена сума матеріальних збитків – понад 11 мільйонів гривень. Підозрюваним загрожує кримінальна відповідальність відповідно до семи статей Кримінального кодексу України, повідомляє прес-служба Нацполіції України.


Встановлено, що учасники банди вчиняли розбійні напади на підприємства та людей впродовж 2015-2017 років. Діяли на території Миколаївської, Запорізької та Житомирської областей. Поліцейські встановили причетність учасників банди до шести таких епізодів, зокрема, й напад на ювелірного підприємця.

Наприкінці 2017 року поліцейські затримали нападників під час спроби скоїти розбій. Було встановлено, що до складу банди увійшло 10 чоловіків віком від 30 до 56 років. Організатором став 32-річний раніше не судимий житель Донецької області. Серед інших учасників – троє раніше судимих мешканців Донеччини. Також у складі банди діяв 56-річний мешканець Донецької області – колишній працівник ОВС, який був звільнений за власним бажанням. Більшість з них – вихідці з тимчасово окупованої території України.

У кожному нападі зловмисники застосовували фізичне насильство до потерпілих та погрожували вогнепальною зброєю. Окрім того, розбої супроводжувалися незаконним позбавленням волі потерпілих. Наразі встановлено, що сума завданих матеріальних збитків становить понад 11 мільйонів гривень.

Після затримання дев’ятьох учасників озброєної банди поліція провела санкціоновані обшуки. Під час їх проведення виявлено та вилучено вогнепальну зброю та боєприпаси. Наразі ще один, десятий встановлений учасник банди, знаходиться у розшуку.

Поліцейські здійснювали досудове розслідування у рамках кримінального провадження, відкритого за ознаками правопорушень, передбачених ст. 257 (Бандитизм), ч. 4 ст. 187 (Розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень) Кримінального кодексу України.

Також було відкрито кримінальне провадження зач. 3 ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 3 ст. 289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом), ч. 3 ст. 262 (Викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживанням службовим становищем) та ч. 1 ст. 14 (Готування до злочину).

Окрім того, підозрюваним загрожує кримінальна відповідальність за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами згідно із ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.

Головне слідче управління Національної поліції України закінчило досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні. Обвинувальний акт скеровано до суду.

Фото прес-служби Нацполіції Києва



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.