​Щодо ситуації з «Новим Временем»

«Згідно ч.3 статті 25 Закону України «Про інформацію», журналісти мають право не розкривати джерел інформації, за винятком випадків, коли є відповідне рішення суду, основане на законодавстві. У даному випадку, про це навіть не йдеться. Навпаки, рішення Печерського райсуду ставить під удар загалом всі джерела журналіста-розслідувача, адже йдеться про доступ до його емейлу.


Суд не проаналізував, що мова йде про ЗМІ, яке має особливий статус, не кажучи про джерела журналіста.

Далі, згідно статті 387 ККУ, відповідальними за розкриття таємниці слідства є тільки або посадові особи, або особи, які підписали письмове попередження про нерозголошення (наприклад, свідки). Тобто, журналісти в принципі не можуть нести відповідальності за розголошення інформації, бо вони не є її тримачами, і на них не покладено обов’язок її зберігати.

Це рішення вже викликало осуд з боку міжнародних журналістських організацій, адже воно черговий раз ставить під питання рівень захисту журналістських джерел в Україні», - коментує ситуація на своїй сторінці Фейсбук Oksana Romaniuk.

Текст постанови суду

Нагадаємо, у серпні 2016 року видання «Новое время» опублікувало статтю, в якій розповідалося, як заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць (один з «діамантових прокурорів») заплатив більше £120 тисяч за навчання дочки в Великобританії. У Генпрокуратурі вважають публікацію розголошенням матеріалів досудового розслідування і домоглися в суді доступу до редакційних матеріалів.

4 лютого суддя Печерського районного суду Києва Володимир Карабань своєю ухвалою надав Генеральній прокуратурі України доступ до внутрішніх документів редакції видання «Новое время» і до всіх матеріалів, які надсилав на електронну пошту видання журналіст Іван Верстюк. Судову ухвалу 13 лютого редакції вручив слідчий ГПУ.

Якщо редакція не надасть запитувану слідчими інформацію, видання чекає обшук, повідомляє «Новое время».

Фото НВ/Facebook



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 27 листопада обговорив наступні бойові дії:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.