Руйнівникам Карпат міністерство не указ?
- Подробиці
- Опубліковано 30.04.2014 08:52
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3778
Протягом останніх місяців активізувалось будівництво малих ГЕС в Карпатах. Цинізм ситуації в тому, що будівельні роботи тривають під час періоду нересту риби, всупереч всім заборонам. Спільними зусиллями громадськості та державної екологічної інспекції у Івано-Франківській області вдалось тимчасово призупинити будівництво малої ГЕС в с. Голошино на р. Білий Черемош. Але ділки не збираються відмовлятись від ідеї знищити річку, розраховуючи поновити роботи після завершення періоду нересту. А ЗЕА «Новий світ», яке будує ГЕС на р. Сарата в с. Сарата Путильского району Чернівецької області навіть не призупинило роботи на час нересту, незважаючи на наявність наказу державної екологічної інспекції у Чернівецькій області про припинення всіх господарських робіт на водоймах області.
Про це інформує Національний екологічний центр України (НЕЦУ), повідомляють «Конфлікти і закони».
Національний екологічний центр України звернувся до Івано-Франківської ОДА та Міністерства екології та природних ресурсів України з проханням зупинити будівництва ГЕС, але навіть не отримав офіційної відповіді на свої запити. Також непокоїть відсутність офіційної позиції Міністерства та ОДА щодо проблематики малих ГЕС.
Нагадуємо, що дозволи на будівництво видавались колишньою владою без врахування думки громадськості, і тому ділки, боячись справедливого та законного їх аналізу та перегляду, вирішили провести будівельні роботу у максимально стислі терміни.
Проти будівництва ГЕС виступають органи місцевого самоврядування, екологічні та туристичні громадські організації, національні природні парки, місцеві громади.
Малі ГЕС на р. Білий Черемош та її притоках призведуть до повного вимирання карпатської форелі, затоплення порогів вище ГЕС та обміління русла нижче, чим знищать туристичний потенціал долини р. Білий Черемош і лишають місцеве населення можливості заробляти на екологічному, спортивному та зеленому туризмі та поліпшити завдяки цьому соціально-економічне становище депресивного регіону. Також це ставить під питання якість води і екологічну безпеку всіх населених пунктів, які використовують воду р. Черемош для водопостачання, зокрема м. Чернівці.
Малі ГЕС жодним чином не вирішують питання соціально-економічного становища місцевих громад чи питання енергонезалежності, бо створюють лише декілька робочих місць, а вся їх рентабельність побудована на корупційно високому розміру «зеленого тарифу», який їм компенсовується за рахунок державного бюджету.
Тому ми звертаємося до Міністерства екології та природних ресурсів України з вимогою негайно і комплексно підійти до питання будівництва малих ГЕС в Карпатах і:
1) тимчасово призупинити будівництво ВСІХ малих гідроелектростанцій в Карпатах
2) затвердити критерії спорудження малих ГЕС в Карпатах, заборонити проектування та будівництво на особливо цінних річкових ділянках
3) питання подальшої долі тих ГЕС, які знаходяться в стадії будівництва, вирішити за результатами роботи спеціальних комісій на місцевому рівні.
У випадку ігнорування вимог, громадськість обіцяє повернутись до широкомасштабних акцій протесту як у Києві, так і в регіонах!
Також з цієї категорії...
Украину имеют «таланты», или почему...
10 янв. 2011 г.
За чей счет танцует Фемида?
18 дек. 2011 г.
Оценка угроз на Востоке и...
20 мая 2014 г.
Набираючі популярність...
Понад 41 мільярд доларів США...
20 нояб. 2024 г.
Міністра цифровізації Федорова відсторонили від...
24 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
25 нояб. 2024 г.
Останні новини
25.11.2024 09:25
1610 москалів подохло минулої доби на українській землі24.11.2024 14:59
Збито 50 ворожих БпЛА24.11.2024 14:53
1020 кацапів подохло минулої доби на українській землі24.11.2024 09:42
Життя українців для Зеленського не коштує ані копійки?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні
Коментарі