Ігор Курус: Ми маємо припинити будувати суспільство недовіри

kurus demokratiya

 
Сьогодні одним із надзавдань в Україні є - відновлення довіри до органів влади та об’єднання громадян довкола реалізації демократичного устрою. Про це на прес-конференції в ІА УНІАН повідомив голова Правління Українського центру прямої демократії Ігор Курус, передають «Конфлікти і закони».


Найбільшою проблемою в Україні є - недовіра до влади з боку суспільства. На жаль, за останні 24 роки ми втратили довіру до основних інститутів держави. Громадянин, бажаючий вирішити свої проблеми, які не змогли вирішити партії і політики, знову змушені сподіватися на їхню спроможність. Так розвивається недовіра, але в умовах існуючої електоральної демократії, громадянину залишається єдина опція - знову делегувати цих політиків у владу, через вибори, не довіряючи їм.

Ми створили Український центр прямої демократії для того, щоб пропагувати та запровадити елементи прямої демократії, в тому числі і петиції, на всіх рівнях - від місцевих громад до загальнодержавного рівня.

На наше переконання, елементи прямої демократії, які залучать максимальну кількість громадян до формування порядку денного влади та контролю за владою, зробить дії влади відповідальними, відновить мандат довіри до влади, подолає безкарність чиновників і змінить мотивацію посадовців.

У свою чергу, співзасновник центру Віталій Шевченко зазначив, що корупція процвітає саме там, де не працюють державні інститути, де немає взаємної довіри. Якщо ми визнаємо, що сьогодні для України найбільшою проблемою є корупція, в тому числі – політична, то боротьба з нею повинна набути національних масштабів. Ми зможемо подолати корупцію, коли на боротьбу з нею стануть не тільки Президент і Антикорупційне бюро, а коли боротися з нею почне кожен громадянин через запровадження елементів прямої демократії.

Український центр прямої демократії розпочинає просвітницьку роботу по запровадженню нових підходів з комунікації між громадянами, суспільством та владою серед територіальних громад для того, щоб відновити довіру суспільства до державних інститутів та не дати центральній владі отримати монополію на прийняття рішень.

***

Український центр прямої демократії створений в рамках громадської кампанії «За відповідальну владу». Законопроект «Про право громадян ініціювати розгляд нормативно-правові акти органами влади та місцевого самоврядування» (4346а від 22.07.2014 та 1641 від 26.12.2014) був зареєстрований у ВР. Ми вважаємо своєю заслугою той факт, що запровадження в Україні петицій підтримав Президент, який нещодавно подав законопроект про запровадження в Україні петиції до ВР.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Учора під час ворожого обстрілу зазнав поранення та помер під час евакуації один наш герой. Ще троє наших мужніх оборонців отримали поранення

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.