НМПУ виступає проти законопроекту щодо удосконалення інформаційного режиму в зоні АТО

info regim

 
Незалежна медіа-профспілка України стурбована деякими ключовими положеннями проекту «Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення інформаційного режиму проведення антитерористичної операції», оскільки вони суперечать законодавству і порушують права журналістів.


Про це повідомляється на сайті НМПУ, передають «Конфлікти і закони».

Медіа-профспілка принципово виступає за вдосконалення інформаційної політики в зоні АТО, однак категорично проти того, щоб зміни впроваджувалися всупереч закону й перешкоджали журналістській роботі.

Згаданий законопроект №2050а має вкрай розмите визначення правопорушення «Інформаційне сприяння тероризму». Він забороняє поширення ідеології тероризму та інформації, що має на меті пропаганду або виправдання тероризму.

Однак, у тексті відсутні тлумачення таких категорій, як «ідеологія тероризму», «пропаганда тероризму». Відсутність чітких визначень дає можливості для суб’єктивного тлумачення, а відтак і до зловживань. При цьому покарання за порушення невизначених чітко норм передбачає обмеження або позбавлення волі на строк до 5 років.

НМПУ нагадує, що в Кримінальному кодексі вже містяться норми про відповідальність за публічні заклики до тероризму, насильницького повалення влади, пропаганду війни тощо.

Проект пропонує встановити заборону на поширення цілого переліку відомостей стосовно стану озброєння, рівня оснащення, стану виконання робіт щодо ремонту чи модернізації озброєнь тощо. В документі міститься вимога отримувати дозвіл на поширення такої інформації від оперативного штабу.

Така вимога суперечить закону «Про інформацію». Ніхто не може заборонити збирати і поширювати інформацію, якщо доступ до неї необмежений. А якщо існує необхідність в обмеженнях, то вони мають бути чітко визначені законом, а не визначатися суб’єктивно, особливо якщо за порушення встановлено кримінальну відповідальність.

Тим більше, що у Кримінальному кодексі вже наявна стаття, яка передбачає відповідальність за поширення інформації, що входить в перелік таємних відомостей. Дублювати його в недосконалому законі нема потреби.

Нагадаємо, народними депутатами Іваном Вінником («Блок Петра Порошенка»), Дмитром Тимчуком («Народний фронт») та Віктором Кривенком («Самопоміч») 9 червня був внесений на розгляд законопроект №2050а. Парламентарі запропонували уточнити чинні статті Кримінального кодексу, які передбачають відповідальність службових осіб та громадян України за будь-які заклики до терористичних дій, а також внести зміни до ЗУ «Про боротьбу з тероризмом». Також депутати пропонують встановити в законопроекті таке правопорушення як «Інформаційне сприяння тероризму», заборонити поширення в будь-який спосіб ідеології тероризму та інформації, яка має на меті пропаганду або виправдання тероризму. У документі перераховано розлогий перелік відомостей, які забороняється поширювати без дозволу оперативного штабу у разі, коли вона не відноситься до інформації з обмеженим доступом.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.