​За роки російської окупації згоріло більше третини заповідних територій Донбасу

Сьогодні, 6 листопада, світ відзначає Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни і озброєних конфліктів. Україна, що переживає третій рік військового конфлікту, спровокованого російським вторгненням на Донбас – найбільш насичений техногенними та екологічними ризиками регіон, як ніколи повинна усвідомлювати питання екологічних ризиків війни. Але, незважаючи на зусилля Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ), від початку військових дій на сході України відповідальні за цю тематику державні органи ігнорують наявність катастрофічних екологічних наслідків війни.


Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі МБО «Екологія-Право-Людина».

Екологи ЕПЛ та експерти групи Ukrainian Nature Conservation Group дослідили супутникові дані, що відображають пожежі на природних територіях за всі роки війни. У Донецькій області на сьогодні створено 119 територій природно-заповідного фонду, з яких 54 ПЗФ потрапили в зону АТО. На Луганщині створено 183 заповідні об’єкти, з яких до зони АТО потрапили 80. Аналіз супутникових даних, проведений для кожної з цих територій, показав, що в межах Луганської частини зони АТО вогнем уражені 26 заповідних територій, на Донеччині – 24. Тобто, з 134 заповідних об’єктів зони АТО за роки війни згоріли 50. Це 37 % від об’єктів ПЗФ Донецької та Луганської областей.

Втрата природних територій, в тому числі пошкодження заповідних об’єктів неконтрольованими стихійними пожежами, є лише одним з багатьох катастрофічних наслідків війни для довкілля, середовища, від якості якого залежить можливість нашого проживання на зазначеній території.

Екологи ЕПЛ переконані, що байдужість відповідальних посадовців до питання екологічних наслідків війни, в тому числі невизнання зони АТО зоною екологічного лиха, вже зараз погіршує становище. Сьогоденна байдужість у вивченні та плануванні подолання екологічних наслідків війни на роки розтягне їхню ліквідацію у майбутньому.

Фото epl.org.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.