​Київська лавра: український музей чи власність ФСБ у рясах?

Продовжуючи розслідування щодо долі «Архангела Михаїла», журналіст «Конфліктів і законів» завітав до Києво-Печерської лаври, а точніше – до реставраційних майстерень, що розташовані на території музею-заповідника. І відвідування Лаври, святині Києва, здивувало не менш, ніж питання щодо самого експоната «Архангела Михаїла».


Вже перед святою брамою Лаври видко: у цьому місці осіли вкрай цинічні крамарі: єдине, за що не беруть гроші – за повітря. А все інше, - то все, на чому потрібно робити навар. Та й дійсно: натільний хрестик з іконкою, самі іконки, плетений ангел – все це не для того викладалось крамарями, аби кожен вірянин міг отримати. А от придбати – будь ласка: за суму від шістдесяти гривень можна купити дуже незграбне лиття, але хіба ж можна осудити тих, хто робить гроші на вірі в бога?

Щоправда, як підходиш ближче до брами, усвідомлюєш: московський патріархат в Україні поводить себе, як і будь-яке російське бидло де інде: використовує створене іншими і доводить його до зубожіння. І це – реальність України, де церква ворога, що ненавидить Україну, не лише вільно себе почуває в нашій державі, а ще й робить гроші на українцях та знищує українські святині, експлуатуючи їх до нестями, що призводить до їхньої руйнації. А що ж українська держава? Адже Київська лавра офіційно є музеєм. А у влади - немає грошей на реставраційні роботи, тоді як московський патріархат, що окупував українську святиню, гребе грошву лопатою, проте і не думає виділяти кошти на реставрацію. Вони ж не для того гроші стрижуть з українців, аби зберігати їхню культурну спадщину.

Усі свідомі громадяни України знають, що московський патріархат - це не лише церква ворога, це ще й повна бездуховність і відсутність бога. Але наявність скрепів та любові до матеріальних цінностей, на котрі чомусь зобов’язані скидатись прості українці, виявляється у повній мірі. Проте влада нічогісінько не робить заради того, аби ФСБ у рясах зникло з України. І це при тому, що усі нинішні можновладці в курсі: під час Революції Гідності усі снайпери та російські окупанти, які прилетіли на допомогу януковичу, ховались саме за стінами Лаври.

А чи СБУ перевіряла, хто нині переховується у цій фортеці? А чи держава цікавиться, що агенти ФСБ роблять всередині Лаври?

А те, що відбувається за стінами фортеці – дуже цікаво, адже, судячи з усього, московський патріархат вирішив, що українська Лавра для них – своєрідний Ватикан – держава в державі. Щоправда, жодна людина не побачить у Ватикані такого цинічного ставлення до архітектурних цінностей.

Ще тільки стоячи перед брамою Лаври, вже впадаєш у ступор. По-перше: якщо колись вхід на її територію був вільний, аби потрапити до церков всередині, а квитки продавались лише до музеїв та печер, то нині без оплати ніхто до Лаври не пустить: грошва важливіша за бога. Хто отримує кошти, чи музей, чи ФСБ у рясах – з’ясувати не вдалося. Проте, на питання, як може статись, аби вхід до Лаври був у такому занедбаному стані, працівники музею відповіли, що для реставрації потрібен дозвіл ЮНЕСКО.

Ось такий вигляд колись мав вхід до Лаври:

А ось так він виглядає нині. Нікого не коробить від того, до якого занепаду довели національну святиню:

Але найцікавіше все ж всередині. Тут взагалі не можна зрозуміти - де державна територія, а де засилля ФСБ у рясах, оскільки, судячи з усього, держава тут не має жодних прав і присутня суто технічно.

Та цікаво інше. ФСБ у рясах всередині, видко, робить все, що заманеться. Дорога, котра раніше вела через Лавру і нею ходили люди, тепер, скоріш за все, - перекрита для простих смертних. А знаєте, чому? Тепер у цьому закуточку над дорогою хтось влаштував собі квартирку.

Але якщо дивитись на фото уважно, то видко: самі укріплення Лаври – розвалюються. Проте цікаво інше. На цих же фото видко: ФСБ у рясах робить на будинках мансарди. А так як їх видно лише згори та з деяких інших місць, куди не ступає нога простої людини, то можна розбудовуватись так, як душа забажає.

Щоправда, не зрозуміло: а дирекція музею куди дивиться? Навіщо вона існує, якщо не може захистити національну святиню? Чи там теж звикли просто грошики рахувати? А грошиків – багацько. Лише за вхід – 25 гривень. А от потому лише відкривай гаманця: якщо порахувати, то одна особа, в середньому, лишає тут 300 гривень. А ще є індивідуальне екскурсійне обслуговування іноземною мовою (група 1 до 9 осіб всі категорії відвідувачів) 3 акад./години за тисячу гривень, індивідуальне екскурсійне обслуговування (група 1 до 9 дорослі особи) 3 акад./години 800,00, професійна фото- і відео зйомка вартує тисячу гривень (що більшість туристів, котрі вже заплатили за екскурсію - здивує) і велика кількість інших начебто послуг, вартість яких не кожному по кишені. З самими розцінками можна ознайомитись на сайті. Вони – офіційно викладені.

При цьому, як вдалося з’ясувати, відвідувачів – не бракує. Так, наприклад, в середньому заповідник відвідують не менше 500-700 осіб на день. А от 2 січня 2012 було 3800 відвідувачів.

І тут постає питання: а куди ж діваються кошти? Чому Києво-Печерська лавра занепадає? Чому те, що не втрапляє в очі – руйнується?

То чому мовчить влада? Чи стане вона на захист української святині, чи заглядатиме в рота працівникам ФСБ у рясах?

Конфлікти і закони

Фото «Конфлікти і закони»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Нардеп Гео Лерос просил вручить «Оскар» Зеленскому за инсинуацию покушения, но даже «Слуги» не оценили эту новую постановку

подробнее

Опрос

Ваше ставлення до введення в Україні латиниці замість кирилиці?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.