Щодо ситуації навколо Сергія Стерненка
- Подробиці
- Опубліковано 24.02.2021 19:23
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3094
Це як раз одна з дуже контраверсійних тем, де не те що знайти спільність, а навіть вислухати один одного вкрай важко. Тому торкатися її треба обережно, як так званої «брудної бомби».
Одні заповзято доводять, що справа політизована, і це - розправа з патріотами. Інші переконують, що політики тут нема, чистий кримінал. Так от, ця справа не просто політична, вона політично-світоглядна.
Прихильники Стерненка переконані, що той, хто під час буремних революційних подій діє на користь України (або проголошує такий намір!), має право порушувати закони і залишатися непідсудним — на війні, як на війні. Це позиція Стерненка і багатьох подібних, вона зветься політичною доцільністю. Супротивники цього підходу переконані, що по закону треба діяти всюди і завжди, незалежно від обставин, і це має пряме відношення до світогляду.
Компромісу тут бути ніяк не може.
З практичної точки зору, доходить до безглуздя. Наприклад, ми ж свідомі того, що якби у Дніпрі і Харкові не діяли рішуче і за обставинами, то ми б мали суцільну малоросію? Бо всілякі стрєлкови, гіві і мотороли плювати хотіли на закон. Так що, карати тих, хто чинив спротив, чи нагороджувати? З іншого боку, якщо все по закону, то чому досі не покарані правоохоронці — ті, хто на відеозапис з погрозами трощили машини Автомайдану, водії яких нічого не порушували? І до останнього велися справи саме проти автомайданівців, розпочаті ще за часів януковича?! Не кажучи вже про відшкодування збитків.
Особисто я вважаю, що під час революції порушення законів неминуче, бо революції тому і виникають, що закони, прийняті владою для власного захисту, не залишають іншого шляху для суспільних змін. Але якнайшвидше ситуація повинна повертатися у законне русло. Саме тому був необхідний закон про амністію учасників подій на Майдані, але досконалість його викликає сумніви.
Хоча і в ситуації амністії треба чітко вирізняти, коли людина діяла на користь суспільства, а коли — на власну користь. Як у випадку розграбування будинків януковича чи Пшонки, чиї нечесні скарби повинні були б потрапити до бюджету за рішенням суду.
А як розцінювати таку абсурдну ситуацію, яка трапилася безпосередньо зі мною? Ми з колегами приїхали до Ужгороду, щоб прочитати заздалегідь заплановану лекцію для студентів і викладачів юридичних (!) ВУЗів про те, як створювалася Конституція України і чому її треба час від часу оновлювати. Але представники «правих сил» не пустили слухачів на нашу лекцію, бо це, начебто, «загрожує державності». «Яким чином?» - запитував я, дивлячись у скляні очі молодиків, які перекрили вхід до зали. «Тому що наш провідник так наказав», - пояснили мені. До речі, присутні поліція і СБУ не втручалися.
Я не хочу жити в країні, де обізнані в юриспруденції люди на зразок Віктора Медведчука, прикриваючись українським законом, руйнували Україну з середини. Але я й не хочу, щоб якійсь невідомий «провідник» безкарно забороняв мені робити абсолютно законні речі.
І наостанок. Не таємниця, що Сергій Стерненко близький до оточення Уляни Супрун, тому він отримав вагому підтримку від активістів транснаціоналів. І що його справу активно використовує Петро Порошенко задля протестів проти Володимира Зеленського. Все це політика, нечесна політика. І допоки ми не навчимося відокремлювати політику від закону, Україна не стане цивілізованою державою.
Alexandr Kochetkov, facebook.com
Фото зі сторінки ФБ Alexandr Kochetkov
Також з цієї категорії...

Футбол футболом, а українці проти...
13 нояб. 2011 г.

Порошенко и война, или почему...
24 июн. 2014 г.

Російський журналіст закликав співвітчизників припинити...
29 июл. 2014 г.
Набираючі популярність...

Воєнний стан VS стан війни...
22 апр. 2025 г.

Чи хоче Трамп слабшого долара...
22 апр. 2025 г.

ХАМАС закликало до масових протестів...
22 апр. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 22 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі