​Уряд М'янми на чолі з президентом Він Мьїн все ще зберігає легітимність і закликає не визнавати хунту

У М'янмі правляча партія «Національна ліга за демократію» (NLD) закликала ООН і міжнародну громадськість не визнавати хунту. Зокрема, в партії звернулися із закликом до іноземних дипмісій в країні відмовитися від роботи з Радою державного управління, сформованою військовою хунтою, повідомляє турецьке інформагентство «Анадолу».


Представник центрального адміністративного комітету NLD Аунг Кьі Ньїнт повідомив агентству «Анадолу», що багато іноземних дипломатів планують працювати з учасниками військового перевороту.

«Військовий переворот суперечить Конституції. Уряд М'янми на чолі з президентом Він Мьїн все ще зберігає легітимність. Жодна держава, яка поважає норми демократії, не повинна визнавати військову хунту», - зазначив він.

Спецпредставник ООН по М'янмі Крістін Шранер Бургенер 5 лютого провела в режимі відеоконференції переговори з заступником голови Ради державного управління і другим главою Генштабу ЗС М'янми Соє Віном.

Військовий переворот в М'янмі

У М'янмі 1 лютого армія оголосила про захоплення влади, затримавши міністра закордонних справ і державного радника Аун Сан Су Чжи та інших керівних осіб.

На даний час влада в країні перебуває в руках начальника Генштабу ЗС М'янми Мін Аунг Хлаінг.

Військові заявили, що переворот став відповіддю на звинувачення в масових фальсифікаціях на виборах 8 листопада 2020 року. Слідом за переворотом в країні оголошено режим надзвичайного стану.

М'янмою протягом року буде керувати військова хунта.

Унаслідок військового перевороту в М'янмі своїх посад позбулися 24 міністри ТА їх заступники.

Військова адміністрація звільнила міністрів в уряді екс-президента Він Мьїн і на першому етапі призначила 11 нових міністрів.

Начальник генерального штабу Мін Аунг Хлаінг, який взяв на себе управління країною, пообіцяв повернутися до демократичних виборів після скасування надзвичайного стану, а лідер NLD Аун Сан Су Чжи закликала громадськість протестувати проти перевороту.

Четвертого лютого генсек ООН Антоніу Гутерріш повідомив The Washington Post про готовність міжнародної організації зробити все, щоб військовий переворот в М'янмі провалився.

За словами глави міжнародної організації, для чинення тиску на М'янму будуть мобілізовані міжнародні гравці і міжнародне співтовариство.

Тисячі протестуючих у країні після перевороту організовують демонстрації в Янгоні та інших містах на знак протесту проти хунти.

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні прокоментував ситуацію під Курськом, та не тільки

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.