​З перемогою «Талібан» погляди світової спільноти спрямувалися у бік багатого енергетичного потенціалу Афганістану

Минув тиждень після захоплення рухом «Талібан» контролю над більшою частиною території Афганістану. Паніка і хаос у країні зберігаються, а в Міжнародному аеропорту імені Хаміда Карзая все ще перебувають тисячі афганців, які бажають залишити країну, повідомляє турецьке інформагентство «Анадолу».


Тим часом, погляди світової спільноти вже спрямувалися в сторону багатих підземних копалин цієї близькосхідної країни.

Афганістан має найбагатші поклади корисних копалин у світі, зокрема нафти, газу, вугілля, міді, срібла, золота, кобальту, сірки, свинцю, цинку, рідкоземельних елементів, залізної руди, солі, дорогоцінних і напівкоштовних каменів.

У числі інших природних ресурсів в Афганістані є також поклади літію, що використовується у виробництві електромобілів.

У доповіді Пентагону від 2010 року, зокрема, стверджується, що Афганістан міг би стати «літієвою Саудівською Аравією».

Згідно зі статтею, опублікованою в минулому році в журналі The Diplomat, вартість корисних копалин і рідкоземельних елементів в Афганістані оцінюється в 1-3 трлн доларів.

Однак розробляти родовища корисних копалин в нестабільних політичних умовах вкрай складно. Перешкодами є також важкодоступна гірська місцевість, погана інфраструктура і транспортна мережа.

Безліч компаній неодноразово оцінювали рентабельність такого бізнесу і відмовлялися від проектів через відсутність інфраструктури та ризикованості вкладень.

Однак зараз, після того як контроль над Афганістаном перейшов до талібів, китайські компанії, котрі раніше припинили інвестувати в країну через нестабільність і міркування безпеки, задумалися про повернення в регіон.

Голова Віденського інституту енергетичних досліджень Ферейдун Баркешлі розповів агентству «Анадолу», що багатих ресурсів корисних копалин Афганістану, у тому числі літію, вистачить, щоб залучити в регіон будь-яку країну.

За його словами, наявність рідкісних і стратегічних мінеральних ресурсів в Афганістані не новина.

«Питання з запасами корисних копалин в Афганістані постало на порядку денному, коли США вперше вторглися в країну. США покинули країну, і тепер все частіші регіональні держави, такі як Китай, росія, Туреччина та Індія, можуть вступити в серйозну конкурентну боротьбу, щоб заповнити вакуум, що утворився », - вважає Баркешлі.

Крім того, Афганістан дістався талібам у кращому стані, ніж 20 років тому.

Згідно з результатами дослідження Світового банку, в Афганістані в період з 2000 по 2017 рік дохід на душу населення зріс з 1 190 доларів до 2 034 доларів, електрифікація - з 22 відсотків до 98 відсотків, середня тривалість життя - з 56 до 65 років, доступ до Інтернету - з нуля до 11,5 відсотка, а рівень грамотності - з 23 відсотків до 48 відсотків, додав глава Віденського інституту енергетичних досліджень.

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні прокоментував ситуацію під Курськом, та не тільки

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.